22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

IMMUNOdiagDIETA 280 alergenów IgG4

4.30
Ocena użytkowników: 130 ocen

Badanie na nietolerancje pokarmowe IMMUNOdiagDIETA 280 IgG4 to sposób na określenie, jakie pokarmy mają negatywny wpływ na nasz organizm.

W ramach testu IMMUNOdiagDIETA sprawdzany jest poziom we krwi przeciwciał IgG specyficznych dla 280 alergenów z takich grup jak mięso, ryby, nabiał, owoce morza, warzywa, owoce, nasiona, orzechy, zboża, kawy czy herbaty.

Wynik testu pozwoli na wdrożenie odpowiednich działań, dzięki którym objawy nietolerancji pokarmowej zostaną wyeliminowane, a także poprawi się samopoczucie i stan zdrowia pacjenta. 

Czy nietolerancja pokarmowa Cię dotyczy? Wykonaj badanie i zadbaj o swój organizm. Test zalecany jest w podejrzeniu nietolerancji pokarmowej o nietypowych objawach ogólnych.

DO 31.05.2024 KUPISZ TO BADANIE 15% TANIEJ Z KODEM WIOSNA

Badamy ryzyko:

  • nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG4

IMMUNOdiagDIETA 280 IgG4 - czym jest test nietolerancji pokarmowej?

  • Badanie IMMUNOdiagDIETA 280 IgG4 obejmuje analizę stężenia przeciwciał IgG4 we krwi pacjenta - przeciwciała te są specyficzne aż dla 280 różnorodnych produktów pokarmowych.
  • Nietolerancja pokarmowa zależna od przeciwciał IgG4 polega na nadmiernej produkcji tych przeciwciał, najczęściej w konsekwencji zaburzenia mechanizmów wchłaniania jelitowego.  Do upośledzenia tych mechanizmów dochodzi na skutek takich czynników jak długotrwałe przyjmowanie antybiotyków, stres, stosowanie radioterapii lub chemioterapii, zatrucia pokarmowe, infekcje bakteryjne lub wirusowe czy choroby autoimmunologiczne lub nowotworowe.
  • Objawy IgG4 zależnych nietolerancji pokarmowych występują zwykle po 24-96 godzinach od spożycia danego pokarmu. Do tych symptomów zalicza się między innymi bóle brzucha, mdłości, wzdęcia, biegunki, zaparcia, przewlekłe zmęczenie, powstawanie zmian skórnych, bóle mięśni i stawów, zaburzenia widzenia, trudności z zasypianiem czy zmiany zachowania.
  • Nietolerancje pokarmowe zależne od przeciwciał IgG4 to schorzenia odwracalne - ich cofnięcie lub osłabienie następuje po wdrożeniu odpowiednich działań, takich jak dieta eliminacyjna (polegająca na całkowitym wyeliminowaniu danego produktu z jadłospisu) czy dieta ograniczająca spożycie nietolerowanego pokarmu. Nietolerancje pokarmowe IgG4 zależne cofają się również po przywróceniu prawidłowego funkcjonowania jelit.
  • Dzięki wykonaniu badania na nietolerancje pokarmowe IMMUNOdiagDIETA możliwe jest uzyskanie informacji o produktach bezpiecznych dla naszego organizmu oraz o tych, których on nie toleruje. To z kolei pozwala na odpowiednią personalizację diety - dzięki temu uporczywe dolegliwości zostaną wyeliminowane, a nasze samopoczucie i stan zdrowia ulegną znacznej poprawie.
  • Cena badania obejmuje możliwość skonsultowania wyniku ze specjalistą.

IMMUNOdiagDIETA 280 alergenów IgG4


1513.00 na stronie
1690.00 w placówce
Technologia badania:
Test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 15 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce