IMMUNOdiagDIETA 88 alergenów IgG4
Test na nietolerancje pokarmowe

IMMUNOdiagDIETA 88 alergenów IgG4

 • IMMUNOdiagDIETA 88 IgG4 to nowoczesne badanie, dzięki któremu możliwe jest ustalenie, które pokarmy nie są tolerowane przez nasz organizm
 • Wynik testu pozwoli na odpowiednią personalizację diety, co wyeliminuje dokuczliwe dolegliwości i poprawi stan zdrowia pacjenta
 • Laboratorium odpowiedzialne : Diagnostyka sp. z o.o.

Badamy ryzyko:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG/IgG4

Cena badania:

878 zł

940 zł
Technologia badania:
test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 15 dni roboczych
Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Profesjonalne i bezpieczne pobranie krwi przez pielęgniarkę

Krew pobierana jest w punktach pobrań

Krew pobierana jest w punktach pobrań na terenie całej Polski.
Sprawdź lokalizacje

Zobacz jak wykonać badanie

NIETOLERANCJE POKARMOWE ZALEŻNE OD PRZECIWCIAŁ IgG4

 • Nietolerancje pokarmowe IgG4 zależne mogą rozwinąć się w każdym wieku – są powszechne zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Dotyczą one wielu różnych produktów pokarmowych
 • Największe znaczenie w rozwoju tej grupy schorzeń ma uszkodzenie mechanizmów wchłaniania jelitowego
 • Brak wykrycia i leczenia nietolerancji IgG4 zależnych może doprowadzić do takich powikłań jak nadmierna masa ciała, cukrzyca czy przewlekłe niedożywienie

W ramach tego pakietu badamy:

Stężenie przeciwciał IgG4 we krwi

W ramach badania oceniane jest stężenie we krwi przeciwciał specyficznych dla 280 produktów pokarmowych z takich grup jak mięso, nabiał, ryby, owoce morza, orzechy, nasiona, owoce, warzywa zboża bezglutenowe i glutenowe, herbaty czy kawy

Wskazania do wykonania badania IMMUNOdiagDIETA

ZŁE SAMOPOCZUCIE

ZŁE SAMOPOCZUCIE O PODŁOŻU TRUDNYM DO ZDIAGNOZOWANIA

W przebiegu nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG4 występują takie niespecyficzne symptomy jak wzdęcia, biegunki, bóle brzucha, bóle migrenowe głowy, przewlekłe zmęczenie, problemy z zasypianiem, zaburzenia wzroku, zapalenie jelita czy zmiany skórne.

OTYŁOŚĆ

NADMIERNA MASA CIAŁA POMIMO REGULARNEJ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ I NISKOKALORYCZNEJ DIETY

Jednym z możliwych skutków utajonych nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG4 jest otyłość u osób z nadwagą, bez względu na regularne ćwiczenia fizyczne i niskokaloryczną dietę.

NIETOLERANCJI OD ALERGII POKARMOWEJ

WĄTPLIWOŚCI DIAGNOSTYCZNE – NIETOLERANCJA CZY ALERGIA?

Alergie i nietolerancje pokarmowe mogą cechować się występowaniem podobnych symptomów, przyczyny tych schorzeń są jednak zupełnie różne. Nietolerancje pokarmowe związane są z przeciwciałami IgG, a alergie pokarmowe z nadmierną produkcją przeciwciał klasy IgE.

SKUTECZNOŚCI LECZENIA

CHĘĆ SPRAWDZENIA EFEKTÓW LECZENIA

Dzięki wiedzy o produktach nietolerowanych przez organizm możliwe jest wdrożenie odpowiednich działań, mających na celu poprawę samopoczucia i stanu zdrowia – efekty tych działań można zweryfikować powtórnie oznaczając poziom przeciwciał we krwi.

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

Dzięki przeprowadzeniu testu IMMUNOdiagDIETA możliwe jest dokładniejsze poznanie własnego organizmu i takie spersonalizowanie diety, które zagwarantuje nam dobre samopoczucie i dobry stan zdrowia.

Nietolerancje pokarmowe zależne od IgG4 mogą rozwinąć się w każdym wieku i wiążą się z występowaniem dokuczliwych objawów

 • Test IMMUNOdiagDIETA 88 IgG4 opiera się na  określeniu we krwi pacjenta poziomu przeciwciał IgG4 specyficznych dla 88 alergenów pokarmowych.
 • IgG4 zależne nietolerancje pokarmowe mogą wystąpić w każdym wieku i cechują się one nasiloną produkcją przeciwciał IgG4. Powoduje to występowanie różnorodnych niespecyficznych dolegliwości - wśród nich wymienia się zaparcia, biegunki, wzdęcia, mdłości, bóle brzucha, uczucie pełności, ale także ogólne osłabienie organizmu, chroniczne zmęczenie, zmiany skórne, bóle stawów, bóle mięśni, migreny czy zmiany w zachowaniu. Symptomy te występują zazwyczaj po upływie około 24-96 godzin po konsumpcji danego produktu.
 • Nietolerancje pokarmowe zależne od przeciwciał IgG4 rozwijają się zwykle w konsekwencji upośledzenia mechanizmów wchłaniania jelitowego, do czego z kolei dochodzi na skutek między innymi długotrwałego przyjmowania niektórych leków (np. antybiotyków, aspiryny), stresu, zatrucia pokarmowego, ostrej infekcji wirusowej lub bakteryjnej czy stosowania radio- lub chemioterapii.
 • IgG4 zależne nietolerancje pokarmowe są odwracalne - ulegają osłabieniu lub cofają się po ograniczeniu spożycia nietolerowanego produktu lub jego całkowitym wyeliminowaniu z diety, a także po przywróceniu jelitom odpowiedniego funkcjonowania.
 • Przeprowadzenie testu IMMUNOdiagDIETA to sposób na uzyskanie informacji o produktach nietolerowanych przez nasz organizm , co z kolei umożliwia wdrożenie do naszego jadłospisu odpowiednich zmian, dzięki którym stan naszego zdrowia ulegnie poprawie. Odpowiednie działania pozwolą także na uniknięcie poważnych komplikacji zdrowotnych (takich jak cukrzyca, niedokrwistość czy uszkodzenie wątroby) - mogą się one rozwinąć, jeżeli dana nietolerancja nie zostanie wykryta.

Wykaz alergenów analizowanych w badaniu IMMUNOdiagDIETA 88 IgG4

ALERGENY ALERGENY CD. ALERGENY CD.
Ananas Surowe mleko Rzodkiewka
Anyż Kminek Ryż
Jabłko Łosoś Mięso wołowe
Morela Kurczak Żyto
Drożdże Dorsz Brukselka
Banan Rumianek napar Mleko owcze
Słodka Bazylia Marchew Pieprz czarny
Gruszka Ziemniak Mięso wieprzowe
Surowy kalafior Kazeina Seler
Zielone kiełki brokuła Wiśnia Gorczyca
Gryka Kiwi Soja
Ser camembert Czosnek Szparagi
Orzechy nerkowca Kalarepa Szpinak
Koper Orzech kokosowy Tuńczyk
Orkisz Jagnięcina Tymianek
Groch Por Pomidor
Truskawka Soczewica Winogrono
Orzechy arachidowe Liść laurowy Mięso indycze
Pstrąg tęczowy Kukurydza Wanilia
Ser Gouda Makrela Jajko kurze
Pomelo Migdał Orzech włoski
Zielona fasola (fr.-ka) Mango Biała fasola
Ogórek Gałka muszkatołowa Pszenica
Owies Pomarańcza Kozie mleko
Orzech laskowy Papryka Cynamon
Śledź Pietruszka Cytryna
Maliny Mięta pieprzowa Cukinia
Proso Brzoskwinia Cebula
Sałata Śliwka  
Krewetka Pieczarki  
gwarancja jakości

Zakres badania można rozszerzyć do 280 alergenów pokarmowych.
Aby rozszerzyć pakiet, zadzwoń do naszych specjalistów +48 22 123 95 55

Badanie IMMUNOdiagDIETA – co zyskujesz dzięki jego wykonaniu?

ustalenie nietolerancji

Dzięki IMMUNOdiagDIETA sprawdzisz, które produkty mają negatywny wpływ na Twój organizm, a które są dla niego zupełnie bezpieczne. Pozwoli to na spersonalizowanie Twojego sposobu odżywiania tak, aby możliwa była poprawa stanu zdrowia i samopoczucia.

Dieta eliminacyjna lub rotacyjna

Wynik testu jest podstawą do zastosowania odpowiedniej diety eliminującej lub ograniczającej spożycie danego składnika – doprowadzi to do osłabienia lub całkowitego cofnięcia się nietolerancji pokarmowej.

Nietolerancje pokarmowe

Niewykryte i nieleczone nietolerancje pokarmowe IgG4 zależne wiążą się z ryzkiem rozwoju groźnych powikłań (np. cukrzycy czy przewlekłego niedożywienia) – wdrożenie odpowiednich działań na podstawie wyniku badania IMMUNOdiagDIETA zapobiegnie takim komplikacjom.

Monitorowanie skuteczności wdrożonej diety

Dzięki badaniu IMMUNOdiagDIETA możliwa jest również ocena skuteczności działań podjętych w celu osłabienia lub wyeliminowania danej nietolerancji pokarmowej.

Jak wykonać badanie IMMUNOdiagDIETA?

 • Badanie IMMUNOdiagDIETA jest prostym, wiarygodnym i całkowicie bezpiecznym testem laboratoryjnym - do jego przeprowadzenia wymagana jest jedynie próbka krwi osoby badanej.
 • Krew pobierana jest w jednym z licznych punktów pobrań rozmieszczonych w całej Polsce. Do badania IMMUNOdiagDIETA nie trzeba się przygotowywać (bycie na czczo nie jest wymagane). Aby badanie mogło zostać zrealizowane, w wybranym punkcie pobrań należy okazać kod otrzymany po zamówieniu testu online.
 • Po analizie próbki krwi pod kątem stężenia przeciwciał pacjent otrzymuje ilościowy wynik oznaczenia poziomu przeciwciał IgG4 (wynik opatrzony jest stosownym komentarzem i przedstawiony jest także w formie graficznej).
 • Wyniki badania przypisywane są do siedmiostopniowej skali RAST/EAST (0-6) - rezultat w klasie 0 to wynik ujemny, wynik w klasie 1-3 wiąże się z brakiem objawów lub słabo wyrażonymi objawami danej nietolerancji, wynik w klasie 4-6 natomiast świadczy o występowaniu objawów nietolerancji pokarmowej.
 • Wśród przeciwwskazań do wykonania badania wyróżnia się wiek osoby badanej niższy niż 12 miesięcy. Jeżeli u pacjenta potwierdzono występowanie chorób autoimmunologicznych lub zaburzeń poziomu immunoglobulin, a także jeżeli jest on poddawany terapii immunosupresyjnej, przed wykonaniem testu zalecana jest porada specjalisty.

Konsultacje

W cenie badania, wynik badania skonsultujesz ze specjalistą przez internet

Cena badania obejmuje konsultację otrzymanego wyniku ze specjalistą online. Konsultacja ta przeprowadzana jest przez dr Annę Piotrowską-Mietelską, która jest doświadczonym diagnostą laboratoryjnym specjalizującym się w genetyce medycznej. Dr Piotrowska-Mietelska jest Kierownikiem Pracowni Biologii Molekularnej Laboratorium Medycznego Diagnostyka - odpowiada ona za opis i wykonanie wszystkich testów genetycznych przeprowadzanych w laboratorium.

Punkty pobrań

NAJWIĘKSZE MIASTA, W KTÓRYCH ZREALIZUJESZ BADANIE

WarszawaKrakówŁódźWrocławPoznańGdańskSzczecinBydgoszczLublinKatowiceBiałystokGdyniaRadomSosnowiecToruńKielce
Pakiet DNA

Pakiet badań

IMMUNOdiagDIETA 88 alergenów IgG4

To nowoczesne badanie, dzięki któremu możliwe jest ustalenie, które pokarmy nie są tolerowane przez nasz organizm

Cena badania:

878 zł

940 zł