22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

IMMUNOdiagDIETA 88 alergenów IgG4

4.20
Ocena użytkowników: 38 ocen

W ramach badania oceniane jest stężenie we krwi przeciwciał specyficznych dla 280 produktów pokarmowych z takich grup jak mięso, nabiał, ryby, owoce morza, orzechy, nasiona, owoce, warzywa zboża bezglutenowe i glutenowe, herbaty czy kawy

Nietolerancje pokarmowe IgG4 zależne mogą rozwinąć się w każdym wieku – są powszechne zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Dotyczą one wielu różnych produktów pokarmowych.

Wynik testu pozwoli na odpowiednią personalizację diety, co wyeliminuje dokuczliwe dolegliwości i poprawi stan zdrowia pacjenta.

Testy na nietolerancje pokarmowe to droga do lepszego samopoczucia - zadbaj o siebie, zadbaj o swój organizm. Test zalecany jest w podejrzeniu nietolerancji pokarmowej o nietypowych objawach ogólnych.

Badamy ryzyko:

  • nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG/IgG4

Test na nietolerancje pokarmowe IMMUNOdiagDIETA 88 IgG4

  • Test IMMUNOdiagDIETA 88 IgG4 opiera się na  określeniu we krwi pacjenta poziomu przeciwciał IgG4 specyficznych dla 88 alergenów pokarmowych.
  • IgG4 zależne nietolerancje pokarmowe mogą wystąpić w każdym wieku i cechują się one nasiloną produkcją przeciwciał IgG4. Powoduje to występowanie różnorodnych niespecyficznych dolegliwości - wśród nich wymienia się zaparcia, biegunki, wzdęcia, mdłości, bóle brzucha, uczucie pełności, ale także ogólne osłabienie organizmu, chroniczne zmęczenie, zmiany skórne, bóle stawów, bóle mięśni, migreny czy zmiany w zachowaniu. Symptomy te występują zazwyczaj po upływie około 24-96 godzin po konsumpcji danego produktu.
  • Nietolerancja pokarmowa zależna od przeciwciał IgG4 rozwija się zwykle w konsekwencji upośledzenia mechanizmów wchłaniania jelitowego, do czego z kolei dochodzi na skutek między innymi długotrwałego przyjmowania niektórych leków (np. antybiotyków, aspiryny), stresu, zatrucia pokarmowego, ostrej infekcji wirusowej lub bakteryjnej czy stosowania radio- lub chemioterapii.
  • IgG4 zależne nietolerancje pokarmowe są odwracalne - ulegają osłabieniu lub cofają się po ograniczeniu spożycia nietolerowanego produktu lub jego całkowitym wyeliminowaniu z diety, a także po przywróceniu jelitom odpowiedniego funkcjonowania.
  • Testy na nietolerancje pokarmowe IMMUNOdiagDIETA to sposób na uzyskanie informacji o produktach nietolerowanych przez nasz organizm, co z kolei umożliwia wdrożenie do naszego jadłospisu odpowiednich zmian, dzięki którym stan naszego zdrowia ulegnie poprawie. Odpowiednie działania pozwolą także na uniknięcie poważnych komplikacji zdrowotnych (takich jak cukrzyca, niedokrwistość czy uszkodzenie wątroby) - mogą się one rozwinąć, jeżeli dana nietolerancja nie zostanie wykryta.

IMMUNOdiagDIETA 88 alergenów IgG4


887.00 na stronie
940.00 w placówce
Technologia badania:
Test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 15 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce