22 123 95 55
PL

Gdzie zrobić test na ojcostwo?

4.20
Ocena użytkowników: 24 ocen

Co zyskasz dzięki internetowemu zamówieniu testu na ojcostwo poprzez Zdrowegeny.pl?

Gdzie wykonasz test na ojcostwo?

  Testy na ojcostwo wykonasz w tych największych miastach Polski:

  Jakie testy na ojcostwo możesz wykonać?

  Możesz przeprowadzić takie metody ustalenia ojcostwa jak:

  Jak wykonać test na ojcostwo?

  • Test na ojcostwo można wykonać samodzielnie we własnym domu lub w niemal 400 punktów pobrań w całym kraju. Wystarczy najpierw zamówić i opłacić wybrany test przez stronę internetową, a następnie udać się do dowolnego punktu na pobranie wymazu lub do dwóch dni roboczych kurier dostarczy specjalny zestaw do wykonania pobrania.
  • W punkcie pobrań należy okazać kod swojego badania otrzymany wcześniej w wiadomości SMS i e-mail niezwłocznie po dokonaniu transakcji online. Dodatkowo należy przynieść ze sobą zgodę matki, jeżeli dziecko jest niepełnoletnie. Od dziecka i domniemanego ojca pobierane są wymazy.
  • W przypadku realizacji wysyłkowej należy zgodnie z instrukcją dokonać pobrania materiału genetycznego od obu badanych osób - pobiera się wymazy lub mikroślady (np. szczoteczka do zębów, smoczek). Próbki należy przekazać kurierowi
  • Pobrany materiał genetyczny poddawany jest analizie molekularnej w wyspecjalizowanym laboratorium - czas oczekiwania na wynik wynosi do 7 dni. Wynik można odebrać online.

  Na czym oparte są testy ojcostwa?

  • Testy genetyczne na ojcostwo różnią się od innych badań genetycznych tym, że polegają na porównaniu ze sobą materiału genetycznego od kilku osób - jest to możliwe ze względu na dziedziczenie przez dziecko DNA w równych częściach po biologicznej mamie lub tacie.
  • Analiza laboratoryjna polega na zlokalizowaniu w DNA badanych osób specyficznych fragmentów, które nazywane są markerami genetycznymi.
  • Test na ojcostwo polega na porównaniu ze sobą 24 markerów genetycznych - ich zgodność jest potwierdzeniem ojcostwa, zaś różnice w co najmniej czterech markerach wyklucza bycie ojcem i pozwala na zaprzeczenie ojcostwu.

  Aktualizacja: 2020-03-30

  Data publikacji: 2018-07-11

  Test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Mikroślad od ojca, Mikroślad od dziecka


  809.00 na stronie
  Technologia badania:
  PCR
  Czas oczekiwania na wynik:
  do 10 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Masz pytania?

  Zadzwoń, a chętnie na nie odpowiemy