Akredytowany test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, Wymaz od dziecka
Badania genetyczne

Akredytowany test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, Wymaz od dziecka

 • Jest to badanie DNA na ojcostwo realizowane w wyspecjalizowanym laboratorium z akredytacją – akredytacja jest potwierdzeniem najwyższej jakości wykonywanych testów
 • W ramach testu badane są 24 markery genetyczne, Klient otrzymuje rozbudowany raport z powołaniem na akredytację i symbolem akredytacji
 • Laboratorium odpowiedzialne: Instytut Genetyki Sądowej

Pakiet badań zawiera:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

analizę próbek w laboratorium

Zdrowegeny.pl Tick Icon

obsługę kurierską do laboratorium

Zdrowegeny.pl Tick Icon

wynik badania dostępny online

Zdrowegeny.pl Tick Icon

zestawy do przygotowania wymazu

Cena badania:

619 zł

Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 7 dni roboczych
gwarancja jakości

Gwarancja Jakości

gwarancja zwrotu pieniędzy

Jeśli nie uda Ci się dostarczyć próbek DNA dobrej jakości, gwarantujemy bezpłatną analizę nowych próbek

TESTY GENETYCZNE NA OJCOSTWO

 • W ramach genetycznych badań na ojcostwo porównywane są profile genetyczne dziecka oraz domniemanego ojca.
 • Taka analiza pozwala potwierdzić ojcostwo na co najmniej 99,9999% lub wykluczyć je na 100%.

W ramach tego pakietu badamy:

24 markery genetyczne

Analiza 24 markerów genetycznych pozwala na ustalenie profili genetycznych dziecka i domniemanego ojca. W dalszym etapie badania uzyskane profile są ze sobą porównywane i przeprowadzana jest analiza statystyczna

Co jest wskazaniem do wykonania testu genetycznego na ojcostwo?

WĄTPLIWOŚCI CO DO SWOJEGO OJCOSTWA

WĄTPLIWOŚCI / PODEJRZENIA CO DO BIOLOGICZNEGO OJCOSTWA

Wykonać test warto w przypadku posiadania wątpliwości / podejrzeń co do biologicznego ojcostwa.

3

Co daje wykonanie badania?

Bezpieczeństwo

Wykonanie badania DNA to sposób na uzyskanie pewności co do biologicznego ojcostwa – wykluczane jest ono na 100%, a potwierdzane z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością (co najmniej 99,9999%).

Sąd

Zrobienie badania genetycznego jest przydatne, jeśli chcemy prawnie uregulować kwestię ojcostwa. Wynik akredytowanego testu realizowanego wysyłkowo może być podstawą do złożenia pozwu o zaprzeczenie / uznanie ojcostwa – w toku postępowania sąd zleci wykonanie badań DNA do celów sądowych.

Test DNA na ojcostwo wykonywany jest w akredytowanym laboratorium – akredytacja to potwierdzenie najwyższej jakości przeprowadzanych badań

Za realizację badania odpowiedzialny jest Instytut Genetyki Sądowej, który posiada własne laboratorium, akredytowane zgodnie z europejską normą EN/PN ISO 17025 przez Polskie Centrum Akredytacji. Akredytacja to potwierdzenie kompetencji personelu, najwyższej jakości wykonywanych testów DNA i wdrożenia standardów międzynarodowych w zakresie ustalania ojcostwa / pokrewieństwa. W laboratorium pracują najlepsi, uhonorowani wieloma nagrodami specjaliści z wieloletnim stażem w dziedzinie genetyki sądowej. Testy przeprowadzane są akredytowanymi procedurami w nowoczesnym laboratorium, przy zastosowaniu certyfikowanych odczynników na sprzęcie wysokiej klasy.

Badanie DNA – prosty i wiarygodny sposób na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa

 • Wykonanie oferowanego przez nas badania DNA pozwoli na ostateczne ustalenie, czy mężczyzna biorący udział w teście to biologiczny ojciec dziecka. Taki test polega na porównaniu profili genetycznych dziecka i domniemanego ojca.
 • Profil genetyczny jest zestawem markerów genetycznych, czyli określonych fragmentów DNA, które częściowo pokrywają się u osób ze sobą spokrewnionych (każdy z nas połowę materiału genetycznego dziedziczy po ojcu, drugą połowę po matce). W ramach testu badane są 24 markery genetyczne.
 • Po określeniu profili genetycznych ojca i dziecka, konieczne jest porównanie ich ze sobą i przeprowadzenie analizy statystycznej. Dzięki temu ojcostwo można wykluczyć na 100%, a potwierdzić na co najmniej 99,9999% (prawdopodobieństwo graniczące z pewnością).
 • Oferowany przez nas test wykonywany jest przy pomocy akredytowanej procedury – Klient otrzymuje rozbudowany raport z powołaniem na akredytację i symbolem akredytacji. W raporcie z badania zawarty jest zakres metodyki, profile genetyczne, analiza statystyczna i wynik badania.

Test na ojcostwo – w jaki sposób go wykonasz?

 • W celu wykonania badania, zamów i opłać je przez internet. W ciągu maksymalnie dwóch dni od dokonania zakupu, pod wskazany w zamówieniu adres otrzymasz zestaw do samodzielnego przygotowania wymazów z wewnętrznej strony policzka. Wymazy te przygotuj zgodnie z instrukcją obecną w zestawie.
 • Gotowe próbki odeślij do laboratorium wykonującego – kuriera po odbiór próbek zamówisz przez stronę internetową, korzystając z panelu „Moje badanie” w prawym górnym rogu strony. Wynik badania otrzymasz drogą mailową.

Pakiet DNA

Pakiet badań

Akredytowany test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, Wymaz od dziecka

Cena badania:

619 zł