Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Opinie klientów - Zdrowegeny.pl
Gdzie wykonać test na ojcostwo w Zielonej Górze?

Gdzie wykonać test na ojcostwo w Zielonej Górze?

4.0
Ocena użytkowników: 4 ocen

Data publikacji: 2018-05-09

Data aktualizacji: 2018-05-09

Położenie punktów pobrań w Zielonej Górze, które wykonują testy na ojcostwo:

Jakie osiągniesz korzyści z rezerwacji testu online:

 • test na ojcostwo w promocyjnej cenie
 • konsultacja specjalistyczna za darmo pod numerem +48 68 413 56 04
 • wynik dostępny z każdego miejsca przez Internet

Masz możliwość wykonać test na ojcostwo w dowolnym miejscu - własnym domu lub w punkcie położonym w Zielonej Górz

Zielona Góra, ul. Konstytucji 3 Maja 13

numer tel. lokalny: +48 68 413 56 04

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 07:00-16:00

sb.: 8:00-12:00

Wersje testów na ojcostwo, które są dostępne w Zielonej Górze:

Sposób pobrania DNA do testu na ojcostwo - wersja dostępna w punkcie w Zielonej Górze:

 • Zanim przejdzie się do pobrania DNA należy opłacić wersję testu na ojcostwo, która jest dostępna w punkcie w Zielonej Górze. Płatności dokonuje się przez stronę Zdrowegeny.pl lub przelewem. Po tym dostaje się wiadomość od naszego portalu z numerem badania, który uprawnia do przyjęcia w punkcie bez kolejki.
 • Pobranie DNA należy zacząć jeszcze w domu. W pierwszej kolejności trzeba znaleźć przedmiot, który stanowi mikroślad dziecka. Można wybierać spośród przeróżnych rzeczy, takich jak sztućce, szczotki do włosów, gumy do żucia - ważne jest, że muszą zawierać np. ślinę lub fragmenty naskórka. Przedmiot taki należy zapakować tak, aby DNA było zabezpieczone i nie uległo zanieczyszczeniu. Należy go wziąć ze sobą do punktu.
 • Od mężczyzny DNA jest pobierane po okazaniu numeru badania przez pracownika punktu w Zielonej Górze. Można oddać niewielką ilość krwi, co nie wymaga żadnego przygotowania, lub wymaz, przed którym należy zachować dwugodzinną przerwę m.in. w jedzeniu, piciu i paleniu.
 • Na wynik należy czekać przez pięć do siedmiu dni. Można go odebrać w punkcie pobrań lub przez Internet w dowolnym miejscu.

Sposób pobrania DNA do testu na ojcostwo - wersja dostępna w domu

 • Aby móc samodzielnie pobrać DNA do testu na ojcostwo w domu, należy wybrać odpowiadającą wersję przez Zdrowegeny.pl i dokonać zapłaty przez portal lub przelewem. Zostanie wówczas przekazana przesyłka z zestawem do pobrania próbek kurierowi, który powinien ją dostarczyć w ciągu dwóch dni roboczych.
 • Po otrzymaniu przesyłki należy dokonać aktywacji przez portal, co automatycznie rezerwuje kuriera, który później odbierze pobrane próbki DNA.
 • W przesyłce znajduje się instrukcja, zgodnie z którą należy przygotować się, przeprowadzić pobranie próbek i ich właściwe zapakowanie.
 • Kurier w wyznaczonym terminie zjawia się po próbki i przekazuje je do laboratorium - od tego momentu należy czekać około tygodnia na rezultat.

Proces analizy w testach na ojcostwo

 • Analiza zaczyna się od izolacji materiału genetycznego z próbek - krwi, wymazu lub mikrośladu. Następnie DNA się powiela (powstają setki tysięcy kopii) i ustala się sekwencję par zasad w łańcuchu. Te procesy pozwalają ustalić indywidualny profil genetyczny badanej osoby.
 • Profil genetyczny to zestaw markerów, czyli konkretnych sekwencji w genomie. Dany profil charakteryzuje tylko jedną osobę (wyjątkiem są bliźnięta jednojajowe), ale w połowie pokrywa się z profilem rodzica.
 • Dalsza analiza polega więc na porównaniu profilu dziecka i rzekomego ojca oraz analizie statystycznej.
 • Ojcostwo można potwierdzić w 99,999% tylko w sytuacji, gdy rzeczywiście 24 badane markery są w połowie identyczne u ojca i u dziecka.

Aktualizacja: 2023-08-07

To badanie będzie pomocne:

Test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Zestaw pobraniowy: Wymaz od ojca, Mikroślad od dziecka

Cena online:

753.00 
Technologia badania:PCR

Czas oczekiwania na wynik:do 10 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic