Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Test na ojcostwo z akredytacją

Test na ojcostwo z akredytacją

4.0
Ocena użytkowników: 26 ocen

Data publikacji: 2020-03-30

Data aktualizacji: 2020-03-30

Jak wykonać test na ojcostwo z akredytacją?

Nasz test na ojcostwo opracowany został przez Instytut Genetyki Sądowej. Laboratorium IGS posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji potwierdzające najwyższą jakość badań w kierunku ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa zgodnie z międzynarodowymi standardami. Instytut od co najmniej 10 lat przeprowadza badania genetyczne dla polskich Sądów i Prokuratur.

Jeśli chcesz wykonać akredytowany test na ojcostwo, zamów go przez naszą stronę, a w maksymalnie 2 dni robocze otrzymasz zestaw wymazówek do pobrania DNA od rodzica i dziecka. Później wystarczy je odesłać za pośrednictwem kuriera.

Jaka technologia wykorzystywana jest w testach na ojcostwo z akredytacją?

Każdy z nas posiada dwie kopie materiału genetycznego - każda z kopii pochodzi od jednego z biologicznych rodziców. Na tej podstawie opracowanie profili genetycznych rodziców i dziecko umożliwia definitywne rozstrzygnięcie w kwestiach rodzicielstwa.

W naszych testów na ojcostwo z akredytacją do ustalenia profili genetycznych wykorzystuje się materiał genetyczny pobrany za pomocą wymazówek z wewnętrznej strony policzka. Następnie w pełni zautomatyzowany sposób izolowane jest DNA z komórek nabłonkowych. Kolejnym etapem jest skopiowanie i powielenie specyficznych sekwencji w DNA - w teście na ojcostwo wykorzystuje się 24 markery genetyczne. W tym celu wykorzystuje się technologię PCR, czyli łańcuchową reakcję polimerazy. Sekwencje te są później sczytywane, dzięki czemu eksperci Instytutu Genetyki Sądowej mogą porównać ze sobą sekwencję DNA badanych osób i przeanalizować prawdopodobieństwo ojcostwa.

Nasze testy dają wynik, który daje informację o byciu ojcem z 99.999999% prawdopodobieństwem. Świadczy to, że znalezienie innego mężczyzny mogącego być ojcem to jeden na miliard przebadanych mężczyzn. Wykluczenie ojcostwa w akredytowanym teście na ojcostwo jest całkowite (100%).

Kiedy wykonać test na ojcostwo z akredytacją?

Zawsze w przypadku podejrzenia nieprawidłowości biologicznego ojcostwa powinno się ustalić, kto właściwie jest ojcem. Ustalenie ojcostwa w sądzie wymaga wykonania badań DNA, gdyż tylko one pozwalają na udowodnienie, kto jest biologicznym ojcem, z największą pewnością.

Pozew o ustalenie ojcostwa może złożyć prokurator lub jedna ze stron (ojciec, matka, dziecko) do Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego. W przypadku sprawy o zaprzeczenie ojcostwa poprzez prokuraturę przedłożenie wyniku testu genetycznego wykonanego prywatnie sprawia, że prokurator najczęściej zgadza się na wystąpienie z wnioskiem o ustalenie ojcostwa do sądu. Później w ramach procesu sądowego zlecane jest również sądowy test na ojcostwo, aby potwierdzić wynik zgodnie z wymogami sądu.

Aktualizacja: 2020-03-30

To badanie będzie pomocne:

Akredytowany test na ojcostwo ➜ realizacja wysyłkowa. Wymaz od ojca, wymaz od dziecka

Cena online:

679.00 
Technologia badania:PCR

Czas oczekiwania na wynik:do 12 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic