22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

ColoAlert - nieinwazyjny test przesiewowy w kierunku raka jelita grubego

4.40
Ocena użytkowników: 79 ocen

To nieinwazyjne, przesiewowe badanie genetyczne w kierunku raka jelita grubego. Test wykonywany jest z pobranej od Pacjenta próbki kału.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera po odbiór materiału.

ColoAlert to test nowej generacji, który może przyczynić się do wykrycia raka jelita grubego nawet na bardzo wczesnym etapie jego rozwoju. ColoAlert cechuje się 85% czułością oraz 92% specyficznością, dzięki czemu jest najdokładniejszym badaniem spośród nieinwazyjnych testów przesiewowych.

W ramach badania ColoAlert oceniane są: stężenie ludzkiego DNA w kale, obecność mutacji w genie KRAS, obecność mutacji w genie BRAF oraz obecność krwi utajonej w kale. Do wykonania testu konieczne jest tylko pobranie od Pacjenta próbki kału. 

W ramach pakietu badamy ryzyko:

  • raka jelita grubego

ColoAlert – przesiewowy test nowej generacji w kierunku raka jelita grubego

  • Rak jelita grubego to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych w Polsce, rocznie wykrywanych jest ok. 18 tysięcy nowych zachorowań. Test ColoAlert jest przesiewowym testem genetycznym nowej generacji, mogącym wykryć raka jelita grubego już w bardzo wczesnym stadium jego rozwoju.
  • Test ColoAlert został opracowany przez spółkę Mainz Biomed Germany GmbH, posiada certyfikat CE-IVD i cechuje się 85% czułością oraz 92% specyficznością - sprawia to, że jest najdokładniejszym badaniem spośród nieinwazyjnych testów przesiewowych.
  • Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać, do zrobienia testu niezbędna jest tylko pobrana od Pacjenta próbka kału. Wykonanie badania nie niesie ze sobą żadnych powikłań. 
  • Badanie ColoAlert sprawdza: stężenie ludzkiego DNA w kale (im większe jest to stężenie, tym większe ryzyko, że DNA pochodzi z guza nowotworowego), obecność mutacji w genach KRAS i BRAF oraz obecność w kale krwi utajonej.
  • Mutacja w genie KRAS występuje u ok. 40% chorych na raka jelita grubego, mutacja w genie BRAF natomiast u ok. 10% osób z rakiem jelita grubego. Obecność tych mutacji wiąże się z gorszymi rokowaniami, ma też znaczenie w opracowywaniu schematu leczenia. 
  • Krew utajona w kale jest dodatkowym, uzupełniającym badanie parametrem. Obecność krwi utajonej w kale może wiązać się z występowaniem nowotoworu jelita grubego. 


ColoAlert - nieinwazyjny test przesiewowy w kierunku raka jelita grubego


996.00 na stronie
Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 12 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce