22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Rak jajnika – panel rozszerzony, 20 genów, met. NGS

5.00
Ocena użytkowników: 10 ocen

Jest do specjalistyczne badanie genetyczne, przyczyniające się do określenia ryzyka zachorowania na raka jajnika.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie zamawia kuriera po odbiór materiału kontaktując się z nami mailowo. 

W ramach testu rozlegle badanych jest 20 genów.

Zastosowana metoda to Sekwencjonowanie Nowej Generacji.

Badanie wykonywane jest z próbki śliny.

Zdrowegeny.pl ma wyłączność na sprzedaż tych badań w Polsce.

W ramach pakietu badamy ryzyko:

  • raka jajnika

Skłonności genetyczne a ryzyko raka jajnika

  • Dane wskazują, że około 10-30% wszystkich przypadków nowotworów złośliwych może mieć związek z predyspozycjami genetycznymi. Nowotwory takie często pojawiają się w młodym wieku, mogą rozwinąć się obustronnie w przypadku narządów parzystych, mogą pojawić się u kilku blisko spokrewnionych ze sobą osób.
  • Do rozwoju raka jajnika mogą predysponować np. mutacje w genach BRCA1 i BRCA2 – mutacje w tym pierwszym genie wiążą się z około 40% ryzykiem wystąpienia raka jajnika w ciągu życia, w przypadku mutacji genu BRCA2 takie ryzyko szacowane jest na około 30%. Wśród innych genów, których mutacje zwiększają ryzyko raka jajnika, wymienia się np. MLH1 czy MSH2 (odpowiadają one za tzw. zespół Lyncha).
  • Na sprawdzenie, czy jesteśmy obciążeni takimi mutacjami, pozwalają nam badania genetyczne. Oferowany przez nas test pozwala na dokładną analizę 20 genów – dzięki zastosowanej metodzie NGS możliwe jest zbadanie nawet rzadko występujących mutacji. W raporcie z badania uwzględnione są zmiany sklasyfikowane jako patogenne i potencjalnie patogenne.
  • Aby wykonać badanie, potrzebna jest tylko niewielka próbka śliny Pacjenta. Badanie przeprowadzane jest w wyspecjalizowanym laboratorium Fulgent Genetics w Stanach Zjednoczonych. Zdrowegeny.pl ma wyłączność na przeprowadzanie tych testów w Polsce.

Rak jajnika – panel rozszerzony, 20 genów, met. NGS


2899.00 na stronie
Technologia badania:
Sekwencjonowanie Nowej Generacji
Czas oczekiwania na wynik:
do 6 tygodni od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce