Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Opinie klientów - Zdrowegeny.pl

Rak piersi i jajnika – gen BRCA2

Ocena użytkowników: 27 ocen
4.3

To badanie genetyczne mutacji w genie BRCA2, które wiązane są z większym ryzykiem rozwoju raka piersi i/lub jajnika.

Badanie polega na analizie 3 mutacji w genie BRCA2. Test jest pomocny w ustaleniu genetycznych predyspozycji do wystąpienia raka piersi i/lub raka jajnika.

W przypadku potwierdzenia obecności mutacji zwiększającej ryzyko rozwoju nowotworu, możliwe będzie wdrożenie odpowiedniej profilaktyki, dzięki której prawdopodobieństwo zachorowania zostanie zminimalizowane lub choroba nowotworowa zostanie wykryta na jak najwcześniejszym etapie.

Badanie wykonywane jest z pobranej od Pacjenta próbki krwi żylnej. Do pobrania krwi nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

Badamy ryzyko:

 • raka piersi
 • raka jajnika
 • Typ badania

  Pobranie krwi w placówce
  Sprawdź listę placówek
  Rak piersi i jajnika – gen BRCA2

  Cena online:

  295.00 
  Technologia badania:Sekwencjonowanie

  Czas oczekiwania na wynik:do 20 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Mutacje genu BRCA2 wiążą się ze znacznym wzrostem ryzyka wystąpienia raka piersi i/lub raka jajnika

  • Szacuje się, że w około 30% przypadków nowotworów złośliwych, wpływ na wystąpienie choroby mają dziedziczone predyspozycje genetyczne. Wśród takich predyspozycji wymienia się mutacje w genie BRCA2.
  • Mutacje tego genu wiążą się ze wzrostem ryzyka zachorowania na raka piersi i raka jajnika. Ryzyko wystąpienia raka piersi u nosiciela takiej mutacji wynosi 31-56%, a ryzyko raka jajnika - 11-27%. Ponadto, w przypadku posiadania mutacji w genie BRCA2, zwiększone jest prawdopodobieństwo rozwoju nowotworów towarzyszących - w szczególności raka prostaty, raka żołądka, raka trzustki i raka jelita grubego.
  • Obecność dziedziczonych predyspozycji genetycznych można wykryć wykonując proste badania genetyczne. Testy te sprawdzają, czy w badanym genie u Pacjenta obecna jest mutacja zwiększająca ryzyko choroby nowotworowej. W oferowanym przez nas teście badane są 3 mutacje w genie BRCA2: c.9371A>T, c.9376delC, c.9403delC. 
  • Materiał konieczny do przeprowadzenia analizy genetycznej stanowi pobrana od Pacjenta próbka krwi żylnej. Do pobrania krwi nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Badanie takie wystarczy wykonać tylko raz w ciągu całego życia.

  Rak piersi i jajnika – gen BRCA2

  Cena online:

  295.00 
  Technologia badania:Sekwencjonowanie

  Czas oczekiwania na wynik:do 20 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Gdzie wykonać badanie genu BRCA2?

  Badanie genu BRCA2 wykonywane jest z próbki krwi żylnej w ponad 800 placówkach na terenie Polski - nasze punkty oznaczone są szyldem DIAGNOSTYKA.


  Podaj adres

  Użyj mojej lokalizacji

  Punkt realizuje badanie

  (opcjonalnie)

  Wczytywanie...

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic