Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Dieta dopasowana do DNA

Dieta dopasowana do DNA

4.1
Ocena użytkowników: 9 ocen

Data publikacji: 2016-05-04

Data aktualizacji: 2016-05-04

Dieta przygotowana na podstawie Twojego unikalnego profilu żywieniowego

Dietę dopasowaną do DNA uzyskuje się na podstawie wyniku badania nutrigenetycznego - takim badaniami są:

Test ten polega na analizie materiału genetycznego osoby badanej przy pomocy najnowocześniejszych technik laboratoryjnych w celu określenia jej profilu żywieniowego. W ramach badania analizie poddawane są geny związane z metabolizmem określonych składników odżywczych, ale również te, które odpowiadają za występowanie nadwrażliwości i nietolerancji pokarmowych czy za eliminację wolnych rodników i toksyn z organizmu. Na podstawie tej analizy określany jest indywidualny profil żywieniowy pacjenta oraz przygotowywane są specjalne zalecenia - wprowadzenie ich do diety pozwala na osiągnięcie idealnej sylwetki oraz poprawę kondycji naszego organizmu.

Badania nutrigenetyczne zostały opracowane na podstawie licznych publikacji naukowych przez naukowców zajmujących się nutrigenetyką i nutrigenomiką - podstawy naukowe testu świadczą o jego skuteczności i wiarygodności, co sprawia, że testy te cieszą się dużym poparciem wielu lekarzy, fizjologów żywienia czy dietetyków. Test nutrigenetyczny wystarczy wykonać go tylko raz w dowolnym momencie życia - wynik testu genetycznego i żywieniowe wytyczne są zaś aktualne przez całe życie.

Sprawdź, ile kosztuje test genodiety ❱


Dlaczego genodieta jest uznawana za dietę idealną?

Genodieta uznawana jest za dietę najlepszą dla naszego organizmu, ponieważ dostosowana jest do naszego DNA - oznacza to, że ten sposób odżywiania jest na pewno dla nas bezpieczny i ma wiele różnych zalet. Po pierwsze, stosowanie genodiety skutkuje osiągnięciem wymarzonej sylwetki. W testach nutrigenetycznych analizowane są odpowiednie geny związane z występowaniem predyspozycji do otyłości i biorące udział w metabolizowaniu węglowodanów i tłuszczów - dzięki zbadaniu tych genów możliwe jest określenie, jakie dokładnie ilości poszczególnych składników pokarmowych powinny być spożywane, aby doprowadzić do utraty zbędnych kilogramów w sposób mądry (lub zwiększenia masy ciała w przypadku niedowagi). Genodieta pozwoli również na kontrolowanie genetycznych skłonności do otyłości, nawet jeżeli ich obecność w DNA zostanie potwierdzona w naszym przypadku i od dawna nie możemy schudnąć

Jeżeli chcesz bezpiecznie schudnąć lub przytyć, a także uniknąć takich schorzeń jak otyłość, cukrzyca czy nadciśnienie, wykonaj badanie Genodiet ® Completo, dzięki któremu będziesz mógł odżywiać się zgodnie z potrzebami własnego organizmu.Optymalizacja wagi to jednak nie jedyna nie jedyna zaleta genodiety - dzięki jej stosowaniu znacznie polepszy się nasz stan zdrowia i samopoczucie. Dieta dopasowana do DNA pozwoli na uniknięcie wielu niebezpiecznych schorzeń zależnych od diety (takich jak nadciśnienie tętnicze, zawał serca, osteoporoza czy cukrzyca typu drugiego), a także wzmocni nasz układ odpornościowy, co znacznie zmniejszy ryzyko rozwoju chorób autoimmunologicznych. Dla osób już chorujących na takie schorzenia, genodieta będzie ogromnym wsparciem podczas leczenia.

Do ogromnych korzyści z przeprowadzenia badania genodiety należy również ocena zdolności naszego organizmu do eliminacji szkodliwych związków - właściwa detoksykacja odgrywa duże znaczenie m.in. w profilaktyce nowotworów złośliwych. Jeżeli procesy te nie funkcjonują prawidłowo, konieczne jest systematyczne dostarczanie organizmowi właściwej ilości antyoksydantów.

Wykonanie badania nutrigenetycznego jest też zalecane wszystkim kobietom planującym ciążę - w teście tym oceniany jest bowiem metabolizm kwasu foliowego, który odpowiada za prawidłowy rozwój płodu i przeciwdziała powstawaniu u niego wad cewy nerwowej. Prawidłowe odżywianie w trakcie i przed ciążą obniża również ryzyko powstania cukrzycy u ciężarnych.

Przeczytaj również, jak odchudzać się po ciąży ❱

Kolejną z zalet testu pozwalającego na opracowanie diety zgodnej z DNA jest wykrycie predyspozycji do nietolerancji pokarmowych i nadwrażliwości pokarmowych - schorzenia te występują powszechnie wśród Polaków, a brak świadomości własnych skłonności może skutkować poważnymi powikłaniami w przyszłości.

Aktualizacja: 2019-06-10

To badanie będzie pomocne:

Genodiet®

Cena w placówce

2000.00 

Cena online:

1690.00 
Chwilowo niedostępne
Technologia badania:Sekwencjonowanie DNA

Czas oczekiwania na wynik:do 7 tygodni

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

Dostępne testy

© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic