Badania prenatalne Gliwice - gdzie wykonać badanie w Gliwicach?
Data publikacji: 2017-05-16
Data aktualizacji: 2017-05-16
Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?
- konsultacja z ginekologiem przez wykonaniem badania
- konsultacja z ginekologiem po otrzymaniu wyników badania
- dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
- dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 32 343 49 06
Jakie testy prenatalne przeprowadzisz w Gliwicach?
Gdzie wykonasz badanie prenatalne w Gliwicach?
Badanie prenatalne zrobisz w następującej lokalizacji w Gliwicach:
ul. Rybitwy 2, Gliwice
numer tel. lokalny: +48 32 343 49 06
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:00 - 11:30
Jak zrobić badanie prenatalne w Gliwicach?
- Jeżeli chcesz zrobić badanie prenatalne, zamów je przez internet - jak tylko dokonasz zamówienia, otrzymasz wiadomość SMS z unikalnym kodem Twojego badania.
- Kolejnym krokiem jest konsultacja online z lekarzem ginekologiem, przeprowadzi on z Tobą wywiad i wypisze odpowiednie skierowanie. Skierowanie to wraz z numerem badania okaż w punkcie pobrań w Gliwicach, a niezwłocznie zostanie pobrana od Ciebie niewielka ilość krwi.
- Krew ta zostanie poddana analizie w wyspecjalizowanym laboratorium, a wynik tej analizy zostanie Ci udostępniony w ciągu czternastu dni roboczych. W cenie badania skonsultujesz także uzyskany rezultat z ginekologiem przez internet.
Co to są nieinwazyjne i inwazyjne badania prenatalne?
- Celem zarówno nieinwazyjnych, jak i inwazyjnych badań prenatalnych jest sprawdzenie, czy dziecko podczas ciąży rozwija się prawidłowo.
- Badania nieinwazyjne (takie jak test Harmony, PAPP-A czy badanie USG) pozwolą na ocenę ryzyka urodzenia dziecka obciążonego wadą genetyczną, testy inwazyjne (na przykład amniopunkcja czy biopsja kosmówki) z kolei umożliwiają postawienie finalnej diagnozy.
- Badania nieinwazyjne nie niosą ze sobą żadnego niebezpieczeństwa zarówno dla płodu, jak i dla ciężarnej. Testy inwazyjne wymagają natomiast pobrania próbki materiału biologicznego bezpośrednio od płodu, co wiąże się z ryzykiem poronienia lub uszkodzenia płodu czy infekcji wewnątrzmacicznej.