Badania prenatalne Bytom - gdzie wykonać badanie w Bytomiu?
Data publikacji: 2017-03-13
Data aktualizacji: 2017-03-13
Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?
- konsultacja z ginekologiem przez wykonaniem badania
- konsultacja z ginekologiem po otrzymaniu wyników badania
- dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
- dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 32 343 49 06
Jakie testy prenatalne przeprowadzisz w Bytomiu?
Gdzie zrealizujesz badania prenatalne w Bytomiu?
Badania prenatalne przeprowadzisz w Bytomiu w poniższych lokalizacjach:
Plac Żeromskiego 1, Bytom
numer tel. lokalny: +48 32 343 49 06
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:00 - 11:00
Jak wygląda realizacja badania prenatalnego w Bytomiu?
- Badanie prenatalne w Bytomiu można wykonać w prosty i wygodny sposób - po zamówieniu testu przez internet, pacjentka otrzymuje wiadomość SMS z unikalnym kodem swojego badania.
- W dalszej kolejności, z pacjentką przeprowadzany jest wywiad przez lekarza ginekologa - na jego podstawie wystawiane jest skierowanie. Skierowanie to należy okazać wraz z numerem badania w punkcie pobrań, po czym od ciężarnej zostanie pobrana krew.
- Wynik szczegółowej analizy laboratoryjnej przekazywany jest pacjentce do 14 dni roboczych od pobrania krwi. Pacjenta ma ponadto możliwość konsultacji uzyskanego wyniku z lekarzem ginekologiem online (w cenie badania).
Badania prenatalne inwazyjne a nieinwazyjne - czym się różnią?
- W ramach diagnostyki przedurodzeniowej wykonuje się nieinwazyjne i inwazyjne testy - celem i jednych, i drugich jest oczywiście ocena stanu zdrowia płodu.
- Badania nieinwazyjne, takie jak test Harmony, test podwójny czy test potrójny, pozwalają na oszacowanie ryzyka wystąpienia danej wady genetycznej u dziecka. Ich ogromną zaletą jest właśnie nieinwazyjność, przez co nie stanowią żadnego zagrożenia dla ciężarnej i płodu.
- Dzięki poddaniu się inwazyjnemu badaniu prenatalnemu (na przykład amniopunkcji czy biopsji kosmówki) możliwe jest natomiast ostateczne zdiagnozowanie występujących u płodu nieprawidłowości. Jednakże, konieczne jest do tego pobranie próbki materiału biologicznego od płodu, a to wiąże się z ryzykiem poronienia, uszkodzenia płodu czy infekcji wewnątrzmacicznej.