Badania prenatalne Dąbrowa Górnicza - gdzie wykonać?
Data publikacji: 2017-05-08
Data aktualizacji: 2017-05-08
Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?
- konsultacja z ginekologiem przez wykonaniem badania
- konsultacja z ginekologiem po otrzymaniu wyników badania
- dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
- dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 32 343 49 06
Jakie testy prenatalne przeprowadzisz w Dąbrowie Górniczej?
Gdzie w Dąbrowie Górniczej masz możliwość zrobienia badania prenatalnego?
Badanie prenatalne w Dąbrowie Górniczej zrobisz
poniższych lokalizacjach:
al. Piłsudskiego 92, Dąbrowa Górnicza
numer tel. lokalny: +48 32 343 49 06
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:00 - 11:00
ul. Szpitalna 13, Dąbrowa Górnicza
numer tel. lokalny: +48 32 343 49 06
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:00 - 11:00
Jak wykonać test prenatalny w Dąbrowie Górniczej?
- W celu zrobienia badania prenatalnego, należy zamówić go przez internet - niezwłocznie po opłaceniu badania do pacjentki wysyłana jest wiadomość SMS i e-mail, w której znajduje się unikalny numer opłaconego testu.
- Kolejny krok w realizacji badania to konsultacja internetowa z lekarzem ginekologiem - ma ona na celu wystawienie odpowiedniego skierowania. Skierowanie to wraz z otrzymanym wcześniej numerem badania należy okazać w dowolnym z punktów w Dąbrowie Górniczej, co umożliwi pobranie próbki krwi.
- Wynik badania jest gotowy do odbioru w ciągu 14 dni roboczych, w cenie badania znajduje się ponadto jego konsultacja z lekarzem ginekologiem online.
Badania prenatalne - na czym polegają?
- Dzięki wykonaniu badań prenatalnych osoby spodziewające się dziecka mogą uzyskać informacje o stanie jego zdrowia i występowaniu u niego ewentualnych nieprawidłowości. Badania prenatalne można podzielić na dwa główne typy - testy inwazyjne i nieinwazyjne.
- Ważną zaletą badań prenatalnych nieinwazyjnych jest to, że nie stanowią one żadnego zagrożenia dla dziecka oraz matki. Wykonuje się je z krwi kobiety ciężarnej (tak jest w przypadku testu Harmony, testu PAPPA oraz testu potrójnego), przez jej powłoki brzuszne lub przezpochwowo (w przypadku badania ultrasonograficznego). Testy te umożliwiają określenie ryzyka wystąpienia danej nieprawidłowości u dziecka.
- Na postawienie finalnej diagnozy pozwalają natomiast badania prenatalne inwazyjne - do ich wykonania niezbędne jest jednak pobranie od płodu próbki materiału biologicznego, np. płynu owodniowego w przypadku amniopunkcji czy kosmków kosmówki w przypadku biopsji trofoblastu. Pobranie to wiąże się z ryzykiem komplikacji, wśród których wymienia się poronienie, uszkodzenie płodu czy infekcję wewnątrzmaciczną.