Badania prenatalne Sosnowiec - gdzie wykonać badanie w Sosnowcu?
Data publikacji: 2017-06-04
Data aktualizacji: 2017-06-04
Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?
- konsultacja z ginekologiem przez wykonaniem badania
- konsultacja z ginekologiem po otrzymaniu wyników badania
- dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
- dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 32 343 49 06
Jakie testy prenatalne przeprowadzisz w Sosnowcu?
Gdzie w Sosnowcu możesz wykonać badanie prenatalne?
Test prenatalny możesz zrealizować w Sosnowcu tutaj:
ul. Wawel 15, 41-200 Sosnowiec
numer tel. lokalny: +48 32 343 49 06
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:00 - 17:00
Etapy realizacji testu prenatalnego w Sosnowcu
- Aby wykonać badanie prenatalne w Sosnowcu, należy opłacić je przez internet - niezwłocznie po dokonaniu płatności, pacjentka otrzymuje kod swojego badania (w wiadomości SMS).
- Otrzymany kod pozwoli na przeprowadzenie konsultacji online z lekarzem ginekologiem, na podstawie której zostanie wypisane skierowanie. Skierowanie wraz z kodem badania należy okazać w punkcie pobrań w Sosnowcu - wtedy od ciężarnej pobierana jest próbka krwi.
- Pobrana w punkcie krew transportowana jest następnie do wyspecjalizowanego laboratorium i tam analizowana. Wynik badania gotowy jest do odbioru w ciągu około 14 dni roboczych. W cenie badania zawarta się również porada ginekologa odnośnie uzyskanego wyniku (przeprowadzana jest ona również przez internet).
Jakie są wskazania do przeprowadzenia badania prenatalnego?
- Test prenatalny pozwala na sprawdzenie, czy dziecko podczas ciąży rozwija się prawidłowo lub czy występują u niego jakieś zaburzenia. Do badań prenatalnych zalicza się m.in. badanie USG płodu, test Harmony, test PAPP-A, test potrójny, amniopunkcję czy biopsję trofoblastu.
- Badanie prenatalne może przeprowadzić każda spodziewająca się dziecka kobieta, jednak specjaliści wymieniają szczególne wskazania do zrobienia testu. Zalicza się do nich między innymi wiek matki powyżej 35. roku życia i wiek ojca wyższy niż 50 lat - tzw. “późna ciąża” to wyższe ryzyko wystąpienia u płodu na przykład zespołu Downa.
- Wskazaniem do przeprowadzenia diagnostyki prenatalnej jest również występowanie poronień w przeszłości lub wcześniejsze urodzenie dziecka obciążonego wadą genetyczną.
- Ponadto, z badań prenatalnych przyszli rodzice powinni skorzystać także w przypadku potwierdzenia obecności aberracji chromosomowej co najmniej u jednego z nich. W przypadku występowania wad lub chorób genetycznych w rodzinie, zrobienie badania prenatalnego także jest zalecane.