22 123 95 55

Test Antygenowy Ilościowy - Koronawirus SARS-CoV-2 - Z zaświadczeniem lekarskim do Danii

Test pozwala na ilościowe oznaczenie antygenu N koronawirusa SARS-CoV-2. Wraz z ujemnym wynikiem testu otrzymujesz zaświadczenie lekarskie do Danii.

Dodatni wynik testu z bardzo wysokim prawdopodobieństwem świadczy o aktywnej infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 (skuteczność testu wynosi powyżej 95%). Jest to test Abbotta.

Wynik dodatni ilościowego testu antygenowego u osoby z podejrzeniem infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 lub osoby, która miała bliski kontakt z kimś zakażonym, nie wymaga potwierdzenia badaniem molekularnym (Real-Time RT-PCR).  

Do ujemnego wyniku testu antygenowego dołączane jest zaświadczenie lekarskie do Danii.

BADANIE REALIZOWANE JEST PO OPŁACENIU ONLINE.

W tym badaniu nie są uznawane kody rabatowe.

90% badań jest realizowanych do 12h, dla 10% czas realizacji może wynieść do 24h.


W ramach pakietu badamy obecność:

  • infekcji koronawirusem SARS-CoV-2

Na czym polega test antygenowy ilościowy?

  • Test antygenowy ilościowy jest pierwszym na polskim rynku badaniem służącym do ilościowego oznaczania antygenu N (białka nukleokapsydu) koronawirusa SARS-CoV-2. Test wykonywany jest z pobranego od Pacjenta wymazu z nosogardzieli.
  • Antygen N wykrywalny jest w ostrej fazie infekcji, wykonanie takiego badania zalecane jest w ciągu pierwszych 10 dni od pojawienia się objawów. 
  • Wynik dodatni ilościowego testu antygenowego z wysokim prawdopodobieństwem oznacza aktywną infekcję koronawirusem SARS-CoV-2. 
  • Dodatni wynik testu, zgodnie z definicją przypadku COVID-19 na potrzeby nadzoru epidemiologicznego nad zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, wypełnia kryterium laboratoryjne przypadku potwierdzonego COVID-19 (definicja z dnia 31.10.2020) i jest równoważny z wykryciem w badanym materiale obecności zakaźnych cząsteczek wirusa.
  • Wynik dodatni nie wymaga potwierdzenia rekomendowanym przez WHO badaniem molekularnym, jeśli otrzymała go osoba z objawami sugerującymi infekcję koronawirusem SARS-CoV-2 lub osoba mająca bliski kontakt z kimś, u kogo potwierdzono infekcję. 
  • Wynik ujemny testu nie wyklucza zakażenia stuprocentowo. Trzeba interpretować go w oparciu o wywiad epidemiologiczny, występowanie u Pacjenta ewentualnych objawów oraz wyniki innych dostępnych procedur diagnostycznych.
  • W przypadku uzyskania wyniku ujemnego, można rozważyć zrobienie testu molekularnego (met. Real-Time RT-PCR) w celu weryfikacji. 
  • W ramach oferowanego przez nas testu, do ujemnego wyniku testu wystawiane jest zaświadczenie lekarskie do Danii (stworzone na bazie formularza duńskiej Policji).

Test Antygenowy Ilościowy - Koronawirus SARS-CoV-2 - Z zaświadczeniem lekarskim do Danii


220.00 na stronie
Technologia badania:
Test ilościowy, met. CLIA, test Abbotta
Czas oczekiwania na wynik:
średni czas do 12h, maksymalny do 24h

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce