22 123 95 55

Koronawirus SARS-CoV-2 – badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim w języku angielskim

Do ujemnego wyniku testu wystawiane jest zaświadczenie lekarskie w języku angielskim

Planujesz wyjazd za granicę? Potrzebujesz zaświadczenia dla pracodawcy? Wykonaj test na koronawirusa i odbierz zaświadczenie lekarskie w języku angielskim. 

Dzięki temu zaświadczeniu może zostać zniesiony obowiązek kwarantanny. Zaświadczenie ważne jest do 72 h od dnia wystawienia.

BADANIE REALIZOWANE JEST PO OPŁACENIU ONLINE. 

W tym badaniu nie są uznawane kody rabatowe.

Badanie zalecane jest tym osobom, którym zależy na otrzymaniu potwierdzającego wynik badania zaświadczenia lekarskiego w języku angielskim.

W ramach pakietu badamy:

  • obecność koronawirusa SARS-CoV-2

Na czym polega test w kierunku infekcji koronawirusem SARS-CoV-2?

  • Dotychczas na całym świecie potwierdzono już ponad 12 milionów przypadków zakażeń tym koronawirusem – wywołuje on chorobę COVID-19.
  • Jakie są objawy koronawirusa? U jednych osób infekcja ta może przebiegać łagodnie (także bezobjawowo), a u innych osób mogą pojawić się groźne powikłania. Ryzyko powikłań dotyczy przede wszystkim osób z obniżoną odpornością i chorobami współistniejącymi.
  • W diagnostyce infekcji wykorzystywane są testy molekularne, pozwalające na identyfikację materiału genetycznego wirusa w badanej próbce. Testy molekularne jako jedyne służą do potwierdzenia lub wykluczenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i ich wykonanie jest rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).
  • Testy molekularne polegają na sprawdzeniu, czy w pobranej od Pacjenta próbce materiału (wymaz z górnych dróg oddechowych) znajduje się materiał genetyczny koronawirusa SARS-CoV-2. Metoda wykorzystywana do przeprowadzenia takiego badania to Real-Time RT-PCR.
  • W przypadku ujemnego wyniku badania molekularnego (czyli gdy nie wykryto obecności koronawirusa), w ramach oferowanego testu Pacjent otrzymuje odpowiednie zaświadczenie lekarskie, które potwierdza otrzymany wynik. Jest to zaświadczenie w języku angielskim – dzięki niemu może zostać zniesiony obowiązek dwutygodniowej kwarantanny lub może ono być przydatne np. dla pracodawcy, który takiego dokumentu wymaga.
  • W przypadku uzyskania wyniku wątpliwego konieczne jest powtórzenie badania z nowej próbki. Ze względów epidemiologicznych do czasu uzyskania wyniku powtórnego badania zaleca się postępowanie jak w przypadku wyniku pozytywnego.

Koronawirus SARS-CoV-2 – badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim w języku angielskim


565.00 na stronie
Technologia badania:
Real-Time RT-PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 4 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce