Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Koronawirus SARS-CoV-2 - badanie molekularne RT-PCR

Ocena użytkowników: 103 ocen
4.3

Celem testu jest potwierdzenie lub wykluczenie obecności w badanej próbce materiału genetycznego koronawirusa SARS-CoV-2

Jest to badanie na koronawirusa zgodne z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Badanie przeznaczone jest dla osób, które chcą sprawdzić w ramach profilaktyki zdrowotnej, czy są zakażone koronawirusem SARS-CoV-2. Materiał do badania stanowi wymaz z gardła lub nosogardzieli.

BADANIE REALIZOWANE JEST PO OPŁACENIU ONLINE.

W tym badaniu nie są uznawane kody rabatowe. Wynik badania jest w języku polskim. DO WYNIKU BADANIA NIE JEST WYSTAWIANE ZAŚWIADCZENIE DO PODRÓŻY.

95% badań jest realizowanych do 24h roboczych, dla 5% czas realizacji może wynieść do 36h roboczych.

UWAGA! W przypadku badań realizowanych w punktach pobrań w Nowym Targu i Chrzanowie, czas oczekiwania na wyniki może wynieść do 48h roboczych.

W ramach pakietu badamy:

 • obecność koronawirusa SARS-CoV-2
 • Typ badania

  Pobranie wymazu w placówce
  Sprawdź listę placówek
  Koronawirus SARS-CoV-2 - badanie molekularne RT-PCR

  Cena w placówce

  495.00 

  Cena online:

  249.00 
  Technologia badania:Real-Time RT-PCR

  Czas oczekiwania na wynik:średni czas do 24h roboczych, maksymalny do 36h roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Koronawirus SARS-CoV-2 przyczynił się już do ponad 550 tysięcy zgonów na całym świecie

  • SARS-CoV-2 to wirus RNA z rodziny koronawirusów – jest siódmym znanym gatunkiem koronawirusa, chorobotwórczym dla człowieka. Chorobę wywoływaną przez niego nazwano COVID-19.
  • Koronawirus SARS-CoV-2 powoduje zakażenia układu oddechowego i prawdopodobnie przenosi się drogą kropelkową, kontaktową i powietrzną. Okres wylęgania wirusa szacowany jest na ok. 2-14 dni (odnotowano jednak przypadki dłuższego okresu wylęgania). Potwierdzono również możliwość zakażenia od chorego bezobjawowego. Leczenie choroby jest objawowe.
  • Chińskie władze sanitarne zgłosiły dnia 31.12.2019 ognisko zapalenia płuc o nieznanej przyczynie u osób w mieście Wuhan. 09.01.2020 podano, że przyczyną tych zachorowań jest zakażenie nowym koronawirusem (początkowo 2019-nCoV, później zmieniono nazwę na SARS-CoV-2). 
  • 30.01.2020 Światowa Organizacja Zdrowia uznała, że koronawirus ten stanowi zagrożenie o skali międzynarodowej. Dotychczas potwierdzono ponad 12 milionów przypadków zakażeń SARS-CoV-2 na całym świecie oraz ponad 550 tys. zgonów z jego powodu.
  • Objawy koronawirusa - przebieg zakażeń SARS-CoV-2 jest bardzo zróżnicowany - u jednych może być bezobjawowy lub może występować łagodna choroba układu oddechowego, u innych pacjentów może natomiast pojawić się ciężkie zapalenie płuc z zespołem ostrej niewydolności oddechowej i/lub niewydolnością wielonarządową.
  • Wśród zalecanych działań, które zmniejszają ryzyko zakażenia, wymienia się częste mycie rąk wodą i mydłem (przez co najmniej 30 sekund), niedotykanie nieumytymi rękami ust, nosa i oczu, zachowanie dystansu wobec osób, u których występują objawy infekcji.
  • Obecność koronawirusa można wykryć przeprowadzając testy molekularne - oferowany przez nas test wykorzystuje technologię Real-time RT-PCR i umożliwia sprawdzenie, czy w badanej próbce znajduje się materiał genetyczny koronawirusa, zgodnie z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia.
  • W przypadku uzyskania wyniku wątpliwego konieczne jest powtórzenie badania z nowej próbki. Ze względów epidemiologicznych do czasu uzyskania wyniku powtórnego badania zaleca się postępowanie jak w przypadku wyniku pozytywnego.
  Koronawirus SARS-CoV-2 - badanie molekularne RT-PCR

  Cena w placówce

  495.00 

  Cena online:

  249.00 
  Technologia badania:Real-Time RT-PCR

  Czas oczekiwania na wynik:średni czas do 24h roboczych, maksymalny do 36h roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Badanie molekularne RT-PCR wykonywane jest w poniższych punktach pobrań DIAGNOSTYKA
  Punkt realizuje badanie

  (opcjonalnie)

  Wczytywanie...

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic