Koronawirus SARS-CoV-2 - badanie molekularne RT-PCR
Badanie z wymazu

Koronawirus SARS-CoV-2 - badanie molekularne RT-PCR

 • Celem testu jest potwierdzenie lub wykluczenie obecności w badanej próbce materiału genetycznego koronawirusa SARS-CoV-2 – zgodnie z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)
 • BADANIE REALIZOWANE JEST PO OPŁACENIU ONLINE
 • BADANIE WYKONYWANE W WARSZAWIE, KRAKOWIE, ŁODZI, POZNANIU, GDYNI, KIELCACH, BYDGOSZCZY, BIELSKU-BIAŁEJ, LUBLINIE, KATOWICACH, WROCŁAWIU, SZCZECINIE I WAŁBRZYCHU
 • DZIENNY LIMIT BADANYCH: 120 OSÓB

W ramach pakietu badamy:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

obecność koronawirusa SARS-CoV-2

Cena badania:

534 zł

Technologia badania:
Real-time RT-PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 3 dni roboczych

KORONAWIRUS SARS-COV-2

 • SARS-CoV-2 to wirus RNA z rodziny koronawirusów – jest siódmym znanym gatunkiem koronawirusa, chorobotwórczym dla człowieka. Chorobę wywoływaną przez niego nazwano COVID-19.
 • Do pierwszych zakażeń wśród ludzi doszło w grudniu 2019 roku w mieście Wuhan w Chinach. Przypuszcza się, że źródłem rozprzestrzeniania się wirusa był targ Huanan, gdzie sprzedawano m.in. owoce morza i dzikie zwierzęta.
 • Koronawirus SARS-CoV-2 powoduje zakażenia układu oddechowego i prawdopodobnie przenosi się drogą kropelkową, kontaktową i powietrzną. Okres wylęgania wirusa szacowany jest na ok. 2-14 dni (odnotowano jednak przypadki dłuższego okresu wylęgania). Potwierdzono również możliwość zakażenia od chorego bezobjawowego. Leczenie choroby jest objawowe, dotychczas nie opracowano również szczepionki.

W ramach tego pakietu badamy:

Obecność materiału genetycznego koronawirusa SARS-CoV-2 w wymazie z gardła lub nosogardzieli

Celem testu jest potwierdzenie/ wykluczenie obecności materiału genetycznego koronawirusa przy pomocy metody Real-time RT-PCR, zgodnie z zaleceniami WHO, Światowej Organizacji Zdrowia.

Kiedy warto wykonać badanie?

PODEJRZENIE ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM SARS-COV-2 (2019-nCoV)

PROFILAKTYKA ZDROWOTNA

Badanie przeznaczone jest dla osób, które chcą sprawdzić w ramach profilaktyki zdrowotnej, czy są zakażone koronawirusem SARS-CoV-2.

Koronawirus SARS-CoV-2 przyczynił się już do ponad 50 tysięcy zgonów na całym świecie

 • Chińskie władze sanitarne zgłosiły dnia 31.12.2019 ognisko zapalenia płuc o nieznanej przyczynie u osób w mieście Wuhan. 09.01.2020 podano, że przyczyną tych zachorowań jest zakażenie nowym koronawirusem (początkowo 2019-nCoV, później zmieniono nazwę na SARS-CoV-2). 30.01.2020 Światowa Organizacja Zdrowia uznała, że koronawirus ten stanowi zagrożenie o skali międzynarodowej.
 • Do dnia 03.04.2020 potwierdzono ponad milion przypadków zakażeń SARS-CoV-2 na całym świecie oraz ponad 50 tys. zgonów z jego powodu. Najwięcej przypadków potwierdzono w USA, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Chinach, Francji, Iranie, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. W Polsce do dnia 03.04.2020 (stan na godz. 11:00) potwierdzono 3149 przypadków zachorowań, a 59 osób zmarło.
 • Przebieg zakażeń SARS-CoV-2 jest bardzo zróżnicowany - u jednych może być bezobjawowy lub może występować łagodna choroba układu oddechowego, u innych pacjentów może natomiast pojawić się ciężkie zapalenie płuc z zespołem ostrej niewydolności oddechowej i/lub niewydolnością wielonarządową.
 • Wśród zalecanych działań, które zmniejszają ryzyko zakażenia, wymienia się częste mycie rąk wodą i mydłem (przez co najmniej 30 sekund), niedotykanie nieumytymi rękami ust, nosa i oczu, zachowanie dystansu wobec osób, u których występują objawy infekcji.
 • Obecność koronawirusa można wykryć przeprowadzając testy molekularne - oferowany przez nas test wykorzystuje technologię Real-time RT-PCR i umożliwia sprawdzenie, czy w badanej próbce znajduje się materiał genetyczny koronawirusa, zgodnie z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia.
 • Zgodnie w referencjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Państwowego Zakładu Higieny PZH w badaniu, w zależności od zastosowanego testu, identyfikowane są 2 lub 3 geny spośród genów wspólnych dla podrodzaju Sarbecovirus (gen E) oraz charakterystycznych wyłącznie dla SARS-CoV-2 (N, RdRp lub ORF1ab).
 • W przypadku uzyskania wyniku wątpliwego konieczne jest powtórzenia badania z nowej próbki. Ze względów epidemiologicznych do czasu uzyskania wyniku powtórnego badania zaleca się postępowanie jak w przypadku wyniku pozytywnego.

Co daje wykonanie testu?

Wykonanie badania molekularnego

Wykonanie badania molekularnego w kierunku koronawirusa SARS-COV-2 pozwoli na określenie, czy wirus ten u nas występuje. Ma to duże znaczenie nie tylko dla nas, ale również dla innych osób w naszym otoczeniu, które mogą się zarazić. Wiedza o infekcji umożliwi wdrożenie odpowiednich działań, które zminimalizują ryzyko zarażenia innych osób.

Koronawirus

Gdzie wykonasz badanie?

Lokalizacje

Po opłaceniu badania online, udaj się do wybranego punktu pobrań na pobranie próbki materiału. Lokalizacje punktów poniżej:

 • Warszawa: al. Komisji Edukacji Narodowej 61, parking przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów, czynny w godz. 8:00 - 10:00 (pn.-pt.)
 • Warszawa: Westfield Arkadia, wjazd od ul. Kłopot, parking poziom -2, sektor F, godz. 8:00 - 12:00 (pn.-pt.)
 • Wrocław: ul. Ziębicka 34/38, Baza Pogotowia Ratunkowego, czynny w godz. 8:00 - 12:00 (pn.-pt)
 • Łódź: al. Politechniki 4, parking przy Expo, czynny w godz. 8:00 - 12:00 (pn.-pt.)
 • Poznań: ul. Serbska 7, parking przy Tesco, czynny w godz. 8:00 - 15:00 (pn.-pt.)
 • Kraków: Punkt Pobrań przy TAURON Arenie Kraków (wjazd od strony al. Pokoju), czynny w godz. 8:00 - 16:00 (pn.-pt.), 8:00 - 12:00 (sb.), punkt pobrań typu Drive-thru (pobranie wymazu tylko w samochodzie)
 • Gdynia: ul. Wendy 7/9, parking MEGADEX EXPO (obok Laboratorium Diagnostyki), czynny w godz. 8:00 - 15:00 (pn.-pt.)
 • Kielce: ul. Drogosza 2, parking Hali Legionów, czynny w godz. 8:00 - 12:00 (pn.-pt.)
 • Bydgoszcz: ul. Gdańska 163, parking Stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka, czynny w godz. 08:00 – 14:00 (pn.-pt.) - UWAGA!!! W przypadku punktu w Bydgoszczy, po zakupie badania konieczny jest kontakt z infolinią w celu umówienia terminu pobrania (szczegóły w wiadomości e-mail wysyłanej po zakupie)
 • Bielsko-Biała: ul. Rychlińskiego 21, parking przy Stadionie Miejskim, wjazd od ul. Żywieckiej, czynny w godz. 8:00 - 14.00 (pn.-pt.)
 • Lublin: ul. Stadionowa 1, na terenie obiektu sportowego Arena Lublin, czynny w godz. 8:00 -16:00 (pn.-czw.), 8:00 - 14:00 (pt.)
 • Katowice: ul. Paderewskiego 32C, punkt pobrań DIAGNOSTYKA, czynny w godz. 8:00 - 13:00 (pn.-pt.)
 • Szczecin: ul. Szafera 3/5/7 (wjazd od ul. Jarzyńskiego), parking NETTO-ARENA, czynny w godz. 9:00-13:00 (pn.-pt.)
 • Wałbrzych: ul. Rycerska 10, parking, czynny w godz. 8:00-12:00 (pn.-pt.)

W jaki sposób wykonać test?

 • Aby wykonać badanie pod kątem infekcji SARS-CoV-2, w pierwszej kolejności należy zamówić test przez naszą stronę internetową. Od razu po dokonaniu zamówienia, Klient otrzymuje wiadomości SMS i e-mail z numerem swojego badania. Numer ten jest złożony z jednej litery i pięciu cyfr.
 • Z numerem tym należy udać się do Mobilnego Wymazowego Punktu Pobrań Materiału Biologicznego typu Drive&Go-Thru (lokalizacje punktów można znaleźć na mapce obok). Punkt Pobrań działa w oparciu o namiot oraz samochód medyczny. Personel jest odpowiednio zabezpieczony oraz zapoznany z aktualnymi procedurami postępowania w sytuacji podwyższonego ryzyka epidemiologicznego i postępowania z Pacjentem podejrzanym/zakażonym wirusem SARS-CoV-2. Cała procedura przebiega bez konieczności opuszczenia samochodu przez Pacjenta.
 • Po dotarciu na miejsce, należy podjechać do pierwszego stanowiska, gdzie Pacjent zostanie zarejestrowany na podstawie otrzymanego SMS-em numeru swojego badania (należy podać go pracownikowi) oraz okazanego dokumentu tożsamości (bezdotykowo).
 • Następnie, zarejestrowany Pacjent podjeżdża do drugiego stanowiska w celu pobrania wymazu. Przed pobraniem wymazu Pacjent dezynfekuje ręce/rękawiczki (jeśli są), zdejmuje maseczkę (jeśli jest), wyrzuca wyżej wymienione środki ochrony do podanego pojemnika na odpady i ponownie dezynfekuje ręce. Materiałem do badania jest wymaz z gardła lub nosogardzieli - jest on pobierany od Pacjenta przez wykwalifikowany personel medyczny, zgodnie z procedurą użytkowania zestawów pobraniowych.
 • UWAGA: PRZEZ CO NAJMNIEJ 2 GODZINY PRZED POBRANIEM WYMAZU NIE NALEŻY JEŚĆ, PIĆ, ŻUĆ GUMY, MYĆ ZĘBÓW, STOSOWAĆ PŁYNÓW DO HIGIENY JAMY USTNEJ, PALIĆ PAPIEROSÓW ITP.
 • Pobrany materiał dostarczany jest do laboratorium wykonującego - gotowy wynik badania Pacjent pobiera online, przez stronę internetową laboratorium. W przypadku uzyskania wyniku pozytywnego, zostanie to zgłoszone do sanepidu, który podejmie odpowiednie dalsze działania.

Punkty pobrań

Pakiet DNA

Pakiet badań

Koronawirus SARS-CoV-2 - badanie molekularne RT-PCR

Cena badania:

534 zł