22 123 95 55

Koronawirus SARS-CoV-2 – przeciwciała anty-N w klasie IgG, po przechorowaniu COVID-19

5.00
Ocena użytkowników: 13 ocen

Jest to badanie przeciwciał anty-N w klasie IgG, które powstają po kontakcie z koronawirusem SARS-CoV-2.

Wykonanie testu zalecane jest w celu sprawdzenia, czy Pacjent miał kontakt z koronawirusem SARS-CoV-2 (do 8 miesięcy od zakażenia) lub pomocniczo w diagnostyce infekcji, jeśli od wystąpienia objawów / kontaktu z osobą zakażoną upłynęło ok. 14 dni.

Oceniane w ramach testu przeciwciała anty-N nie powstają w wyniku podania dotychczas zatwierdzonych w UE szczepionek przeciwko COVID-19.

Badanie wykonywane jest z pobranej od Pacjenta niewielkiej próbki krwi żylnej przy pomocy półilościowego testu immunoenzymatycznego ELISA.

BADANIE REALIZOWANE JEST PO OPŁACENIU ONLINE.

W tym badaniu nie są uznawane kody rabatowe.

W ramach pakietu badamy:

  • obecność przeciwciał anty-N w klasie IgG

Co to są przeciwciała anty-N?

  • Oferowany test polega na ocenie obecności przeciwciał anty-N w klasie IgG. Są to przeciwciała przeciwko białku nukleokapsydu N (innym stosowanym skrótem jest NCP) koronawirusa SARS-CoV-2.
  • Przeciwciała te wytwarzane są przez organizm po kontakcie z koronawirusem SARS-CoV-2. Nie są natomiast produkowane po podaniu dotychczas zatwierdzonych w Unii Europejskiej szczepionek przeciwko COVID-19.
  • Wykonanie badania wskazane jest w celu potwierdzenia przebytego w przeszłości kontaktu z koronawirusem SARS-CoV-2 (do 8 miesięcy od zakażenia) lub pomocniczo w diagnostyce infekcji (jeśli od wystąpienia objawów / kontaktu z osobą, u której potwierdzono infekcję wirusem SARS-CoV-2 upłynęło ok. 14 dni). 
  • Przeciwciała anty-N zanikają we krwi dość szybko - ich ilość w znacznej mierze zależna jest od stopnia ciężkości objawów w przebiegu COVID-19. U osób, które przeszły chorobę skąpoobjawowo lub bezobjawowo, przeciwciała te mogą być niewykrywalne. 

Koronawirus SARS-CoV-2 – przeciwciała anty-N w klasie IgG, po przechorowaniu COVID-19


98.00 na stronie
Technologia badania:
Test ELISA (półilościowo)
Czas oczekiwania na wynik:
do 7 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce