Koronawirus SARS-CoV-2 – panel przeciwciał, półilościowo
Badanie z krwi

Koronawirus SARS-CoV-2 – panel przeciwciał, półilościowo

 • W ramach testu oznaczana jest obecność przeciwciał IgA i IgG specyficznych dla koronawirusa SARS-CoV-2
 • UWAGA: Badanie może być wykonane w innym wariancie - oceny przeciwciał specyficznych w klasach IgG i IgM lub IgG i IgM/A
 • Dodatni wynik badania może świadczyć o przebyciu zakażenia w przeszłości (klasa IgG) lub toczącej się infekcji (klasa IgM lub IgA)
 • Wykonanie badania zalecane jest osobom zdrowym
 • BADANIE REALIZOWANE JEST W 454 placówkach PO OPŁACENIU ONLINE
 • Laboratorium wykonujące badanie: Diagnostyka sp. z o.o.

W ramach pakietu badamy:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

obecność przeciwciał IgA anty-SARS-CoV-2

Zdrowegeny.pl Tick Icon

obecność przeciwciał IgG anty-SARS-CoV-2

Cena badania:

241 zł
Technologia badania:
Test półilościowy
Czas oczekiwania na wynik:
do 5 dni roboczych

SARS-CoV-2

 • Na całym świecie dotychczas potwierdzono już ponad 2 miliony zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Chorobę wywoływaną przez niego nazwano COVID-19.
 • SARS-CoV-2 najprawdopodobniej przenosi się drogą kropelkową, kontaktową i powietrzną. Czas od zakażenia do wystąpienia objawów wynosi ok. 3-14 dni. Infekcja może przebiegać również bezobjawowo. Dotychczas nie opracowano szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, a leczenie jest objawowe.

W ramach tego pakietu badamy:

Obecność przeciwciał IgA i IgG specyficznych dla koronawirusa SARS-CoV-2

Jest to test półilościowy, a materiałem niezbędnym do jego wykonania jest próbka krwi żylnej pobrana od Pacjenta. UWAGA: Badanie może być wykonane w innym wariancie - oceny przeciwciał specyficznych w klasach IgG i IgM lub IgG i IgM/A

Dla kogo badanie jest przeznaczone?

PROFILAKTYKA ZDROWOTNA

PROFILAKTYKA ZDROWOTNA

Badanie przeznaczone jest dla osób zdrowych, które chciałyby poddać się badaniom w ramach profilaktyki zdrowotnej.

Na czym polega test?

 • Oferowany przez nas test polega na identyfikacji przeciwciał specyficznych dla koronawirusa SARS-CoV-2 – przeciwciał IgA (IgA anty-SARS-CoV-2) oraz przeciwciał IgG (IgG anty-SARS-CoV-2). Jest to badanie półilościowe, a do jego przeprowadzenia konieczna jest próbka krwi żylnej.
 • Dynamika powstawania przeciwciał specyficznych dla SARS-CoV-2 jest charakterystyczna dla innych ostrych wirusowych zakażeń. Najwcześniej wytwarzane są przeciwciała IgM anty-SARS-CoV-2 – są one wykrywalne niekiedy 3 dni po pojawieniu się objawów. Pomiar przeciwciał IgG anty-SARS-CoV-2 jest natomiast możliwy po ok. 10 dniach u objawowych chorych.
 • Wykrywanie przeciwciał IgA specyficznych dla koronawirusa SARS-CoV-2 jest możliwe nieznacznie wcześniej niż przeciwciał IgG anty-SARS-CoV-2. Oznaczenie przeciwciał IgA może być o tyle istotne, że wytwarzane najwcześniej IgM wykazują niekiedy reaktywność krzyżową z białkami koronawirusów innych niż SARS-CoV-2.
 • W przypadku testów serologicznych, wynik ujemny nie wyklucza przebiegu zakażenia SARS-CoV-2. Wynik dodatni powinien natomiast zostać potwierdzony testem molekularnym (z wymazu z górnych dróg oddechowych).

Co daje zrobienie testu?

Wykonanie badania molekularnego

Przeprowadzenie testu serologicznego może być pomocne w ustaleniu, czy Pacjent miał kontakt z koronawirusem SARS-CoV-2. Dodatni wynik badania może świadczyć o przebyciu zakażenia w przeszłości (klasa IgG) lub toczącej się infekcji (klasa IgM lub IgA). Wykonanie takiego badania ma również znaczenie epidemiologiczne – może przydać się w identyfikacji zakażeń SARS-CoV-2 przebiegających bezobjawowo lub skąpoobjawowo.

Koronawirus

W jaki sposób wykonasz badanie?

 • Aby zrobić test, zamów i opłać go online. Gdy tylko dokonasz płatności, otrzymasz wiadomość SMS z numerem swojego badania.
 • Z numerem tym udaj się do wybranego punktu pobrań (lokalizacje znajdziesz na mapce obok) – po podaniu go pracownikowi, zostanie od Ciebie pobrana próbka krwi żylnej. Personel punktu jest odpowiednio zabezpieczony i zapoznany z aktualnymi procedurami postępowania w sytuacji podwyższonego ryzyka epidemiologicznego.
 • Wynik badania pobierzesz online, po zalogowaniu się na stronie internetowej laboratorium. Jeśli wynik będzie dodatni, zostanie to zgłoszone do sanepidu. Sanepid podejmie dalsze, odpowiednie działania.

Punkty pobrań

Pakiet DNA

Pakiet badań

Koronawirus SARS-CoV-2 – panel przeciwciał, półilościowo

Cena badania:

241 zł