22 123 95 55

Koronawirus SARS-CoV-2 - badanie RT-PCR z wykryciem znaczących mutacji i rozróżnieniem wariantów wirusa

5.00
Ocena użytkowników: 1 ocen

To test molekularny pozwalający na wykrycie materiału genetycznego koronawirusa SARS-CoV-2 oraz istotnych mutacji, które odpowiadają za jego warianty genetyczne.

W ramach testu sprawdzana jest obecność istotnych mutacji odpowiadających za genetyczne warianty koronawirusa SARS-CoV-2, przypuszczalnie wywodzące się z Wielkiej Brytanii, Republiki Południowej Afryki i Brazylii. Są to warianty uznawane przez WHO za budzące obawę (Variants of Concern, VoC).

Badanie wykonywane jest z pobranego od Pacjenta wymazu z gardła lub nosogardzieli.

BADANIE REALIZOWANE JEST PO OPŁACENIU ONLINE.

W tym badaniu nie są uznawane kody rabatowe.

W ramach pakietu badamy:

  • obecność koronawirusa SARS-CoV-2
  • istotne mutacje odpowiadające za genetyczne warianty wirusa

Na czym polega oferowane badanie molekularne?

  • Testy molekularne pozwalają na wykrycie aktualnego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Testy te polegają na identyfikacji materiału genetycznego koronawirusa SARS-CoV-2 w pobranej od Pacjenta próbce (wymaz z gardła lub nosogardzieli).
  • W oferowanym badaniu wykrywany jest nie tylko materiał genetyczny koronawirusa SARS-CoV-2, ale dodatkowo sprawdzana jest również obecność istotnych mutacji odpowiadających za jego genetyczne warianty, przypuszczalnie wywodzące się z Wielkiej Brytanii, Republiki Południowej Afryki i Brazylii.
  • Warianty te odpowiedzialne są za większą zakaźność koronawirusa SARS-CoV-2, możliwy trudniejszy przebieg choroby czy mniejszą skuteczność niektórych szczepionek.
  • W badaniu wykrywana jest sekwencja genu RdRP koronawirusa SARS-CoV-2 oraz znaczące mutacje w sekwencji genu S: delecja HV 69/70, N501Y i E484K.
  • Na ich podstawie możliwe jest rozróżnienie znaczących wariantów genetycznych koronawirusa (Alfa, wariant brytyjski; Beta, wariant południowoafrykański; Gamma, wariant brazylijski; Eta, wariant nigeryjski).

Koronawirus SARS-CoV-2 - badanie RT-PCR z wykryciem znaczących mutacji i rozróżnieniem wariantów wirusa


390.00 na stronie
Chwilowo niedostępne
Technologia badania:
Real-Time RT-PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 5 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce