Genodieta - jakie testy wykonać?

poniedziałek 09:11 - 14.11.2016
Ocena Zdrowegeny.pl (10 Ocen)
4.5
Genodieta - jakie testy wykonać?
Genodieta, czyli dieta zgodna z własnym DNA, uznawana jest przez specjalistów za najbardziej korzystny, zapewniający organizmowi prawidłowe funkcjonowanie sposób odżywiania. Dieta ta opracowywana jest w oparciu o analizę materiału genetycznego pacjenta, co pozwala na idealne dopasowanie jej do potrzeb organizmu - dzięki temu możliwe jest między innymi bezpieczne i trwałe uzyskanie odpowiedniej sylwetki, a także znaczne poprawienie naszego samopoczucia i stanu zdrowia.

Badania, które umożliwiają opracowanie genodiety

Na polskim rynku dla pacjentów dostępne są różne badania pozwalające na przygotowanie diety DNA, jednakże oryginalne testy to Genodiet Completo i iGenesis - zostały one opracowane na podstawie licznych badań naukowych przez naukowców z uniwersytetów w Bolonii, Ferrarze, Modenie, Mediolanie i Miami. Szefem naukowym całego projektu jest znany na całym świecie profesor medycyny i biochemii klinicznej Giovanni Scapagnini, który jest także między innymi Sekretarzem Naukowym i Członkiem Założycielem Towarzystwa Naukowego CLIMAA na rzecz długowieczności i medycyny Anti-Aging, członkiem Rady Naukowej “American Academy of Anti-Aging Medicine”, autorem licznych publikacji naukowych (zamieszczonych w najbardziej prestiżowych magazynach naukowych), badań klinicznych oraz kilku naukowych patentów.

Podstawy naukowe badań Genodiet i iGenesis są więc gwarancją ich wiarygodności, bezpieczeństwa oraz skuteczności i są chętnie rekomendowane przez dietetyków, lekarzy oraz fizjologów żywienia - podobne testy nie mają zaś naukowego zaplecza i zostały stworzone wyłącznie dla celów komercyjnych.

Genodieta jako najbardziej korzystny dla organizmu sposób odżywiania

Badania Genodiet Completo i iGenesis różnią się od siebie zakresem badanych genów - badanie Genodiet jest testem podstawowym (badanych jest kilkanaście genów i wzajemnych zależności pomiędzy nimi), natomiast badanie iGenesis to jego bardziej rozbudowana wersja (analizowanych jest kilkadziesiąt genów i ich wzajemnych relacji). Wynik obydwu badań pozwala na ustalenie indywidualnego profilu metabolicznego pacjenta i przygotowanie odpowiednich zaleceń żywieniowych.

Pakiet badań genetycznych Genodiet ® Completo

Jeżeli chcesz bezpiecznie schudnąć lub przytyć, a także uniknąć takich schorzeń jak otyłość, cukrzyca czy nadciśnienie, rozważ wykonanie badania Genodiet ® Completo, dzięki któremu będziesz mógł odżywiać się zgodnie z potrzebami własnego organizmu.

Dzięki diecie zgodnej z własnym DNA możesz:

poprawić swoje samopoczucie, wygląd i ogólny stan zdrowia

uzyskać prawidłową masę ciała

poprawić zdolność organizmu do usuwania toksyn

uniknąć chorób zależnych od diety

wzmocnić układ odpornościowy

spowolnić procesy starzenia

Dowiedz się więcej

Stosowanie diety zgodnej z własnym DNA niesie za sobą wiele korzyści - jedną z nich jest uzyskanie odpowiedniej masy ciała. W badaniu Genodiet analizowane są geny odpowiedzialne za metabolizm węglowodanów i tłuszczów oraz za zwiększone ryzyko otyłości, w teście iGenesis dodatkowo oceniany jest metabolizm białek. Analiza ta pozwala więc na ustalenie takiej ilości poszczególnych składników pokarmowych w diecie, aby możliwe było bezpieczne i trwałe zrzucenie zbędnych kilogramów (lub przytycie w przypadku niedowagi), ale również uniknięcie takich chorób jak nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca czy zawał serca. Ponadto, z wyniku badania dowiemy się również, jaka aktywność fizyczna jest najbardziej wskazana dla naszego organizmu.

Ważnym aspektem testów jest także wykrywanie w DNA predyspozycji do wystąpienia nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych - w badaniu Genodiet oceniane są geny odpowiedzialne za nietolerancję glutenu i laktozy oraz nadwrażliwość na sód i kofeinę, w teście iGenesis sprawdzana jest dodatkowo obecność mutacji odpowiedzialnych za nietolerancję fruktozy, nadwrażliwość na alkohol i nikiel oraz nieprawidłowy metabolizm i wchłanianie żelaza. Nietolerancje i nadwrażliwości pokarmowe są bardzo często spotykane w populacji polskiej, a brak ich wykrycia w odpowiednim momencie prowadzi do rozwoju poważnych powikłań.

W badaniach Genodiet i iGenesis oceniany jest także metabolizm poszczególnych witamin i składników mineralnych (w przypadku badania Genodiet jest to metabolizm witaminy D, kwasu foliowego i wapnia, a w teście iGenesis - dodatkowo witaminy A, B6, B12, C, E, choliny oraz magnezu). Odpowiednie stężenie tych związków w organizmie zapobiega występowaniu takich chorób jak infekcje, schorzenia autoimmunologiczne, depresja czy osteoporoza, ponadto odpowiada za prawidłowy rozwój płodu podczas ciąży.

W obu testach oceniana jest także zdolność organizmu do eliminacji toksyn i wolnych rodników - procesy te odgrywają ogromną rolę między innymi w profilaktyce chorób nowotworowych. Jeżeli są one zaburzone, w celu uniknięcia groźnych konsekwencji należy tak zmodyfikować dietę, aby dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości przeciwutleniaczy.

Statystyki:
0 komentarzy
781 wyświetleń

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy - skomentuj pierwszy!

GENOdiagDIETA - geny metabolizmu i otyłości

Pakiet badań GENOdiagDIETA pozwala na określenie unikalnego profilu metabolicznego pacjenta w oparciu o analizę genetyczną

GENOdiagDIETA - geny metabolizmu i otyłości

  • Pakiet badań GENOdiagDIETA pozwala na określenie unikalnego profilu metabolicznego pacjenta w oparciu o analizę genetyczną
  • Wynik badania to podstawa idealnej diety, która umożliwi osiągniecie optymalnej wagi i uniknięcie wielu poważnych schorzeń dietozależnych

Test wskaże poziom ryzyka związanego z zachorowaniem na:

metabolizm węglowodanów

metabolizm tłuszczów

obecność predyspozycji do otyłości i innych chorób zależnych od diety

Cena badania:

699 zł