Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Food Detective - gdzie kupić najtaniej?

Food Detective - gdzie kupić najtaniej?

4.1
Ocena użytkowników: 34 ocen

Data publikacji: 2019-06-25

Data aktualizacji: 2019-06-25

Czym jest Food Detective?

Food Detective należy do grupy badań oceniających tolerancję organizmu na spożywane produkty spożywcze, wśród których znajdują się m.in. różnorodne zboża, mięsa, ryby, warzywa, owoce i orzechy. Podstawowy Food Detective ocenia reakcję organizmu na 59 pokarmów, jednak dostępny jest również w czterech poszerzonych wariantach:

Pakiety zostały zaprojektowane w taki sposób, aby jak najlepiej dało się je dobrać zgodnie z własnym codziennym sposobem odżywiania się. Zasada wyboru badania jest taka - im szerszy jadłospis, tym szerszy zakres badania. Food Detective jako jedyny oferuje wariant dla wegetarian, aby nie musieli płacić za ocenę całkowicie niespożywanych produktów.

Food Detective został opracowany przez Cambridge Nutritional Sciences, a polskim dystrybutorem jest Cambridge Diagnostics, który współpracuje z różnorodnymi placówkami medycznymi, w tym również Zdrowegeny.pl.

Na czym polega badanie Food Detective? Jak je wykonać?

Food Detective i jego warianty realizowane są zgodnie z metodą ELISA (test immunoenzymatyczny). Taka forma diagnostyczna charakteryzuje się powtarzalnością wyników, znaczną czułością i swoistością. Ponadto, do wykonania badania wystarczy już niewielka objętość krwi włośniczkowej, którą można samodzielnie pobrać z palca.

Badanie Food Detective możliwe jest do zrealizowania w wielu placówkach medycznych. W większości przypadków analiza wykonywana jest za pomocą barwiących odczynników na miejscu. Wynik takiego badania może być jednak zafałszowany. Z tego powodu Zdrowegeny.pl oferuje Food Detective i Food Print w innej formie - pacjent samodzielnie pobiera próbkę krwi, zaś analizą zajmują się wyspecjalizowani diagności laboratoryjni w centralnym laboratorium Cambridge Diagnostics, dzięki czemu wynik badania zyskuje znacznie na wiarygodności. Zestaw do Food Detective spełnia standardy wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (IVDD98/79EC).

Aby wykonać ten test na nietolerancje pokarmowe wystarczy dokonać zamówienia przez Zdrowegeny.pl. Do klienta wysyłamy zestaw, dzięki któremu z łatwością może pobrać próbki krwi (50 μl krwi włośniczkowej) z palca. Próbki następnie wysyła się za pośrednictwem kuriera do laboratorium, a wynik otrzymuje się online już w ciągu tygodnia roboczego.

Jaka jest cena testu Food Detective?

Test ten jest już dostępny na Zdrowegeny.pl od 489 zł do 1849 zł w zależności od zakresu badanych alergenów w ramach badania.

Pragniemy, aby jak największa ilość osób mogła się odpowiednio diagnozować. Z tego powodu ceny oferowane na Zdrowegeny.pl są najniższe na rynku. I w ramach tak niskiej kwoty klient otrzymuje:

  • wiarygodny wynik ustalony przez diagnostę laboratoryjnego,
  • czytelne przedstawienie wyniku - za pomocą odpowiednich kolorów można szybko sprawdzić, na co mamy nietolerancję,
  • indywidualne zalecenia dotyczące diety eliminacyjnej.

Dlaczego dochodzi do nietolerancji i kto powinien wykonać diagnostykę?

Nietolerancje pokarmów stanowią przede wszystkim konsekwencję nieprawidłowości w stylu życia oraz skutek innych problemów zdrowotnych, m.in.: przewlekły stres, dieta bogata w produkty wysokoprzetworzone, długotrwałe przyjmowanie leków głównie z grupy antybiotyków, obecność chorób przewodu pokarmowe. Te i wiele innych czynników prowadzą do zaburzenia składu mikroflory jelitowej, której jednym z zadań jest przypilnowanie, aby obce ciała, w tym fragmenty pokarmów, nie przeniknęły do krwi.

Diagnozowane w Food Detective nietolerancje pokarmowe charakteryzują się podłożem immunologicznym zależnym od przeciwciał IgG. Ten typ przeciwciał ma tendencję do wiązania się z alergenami pokarmowymi w kompleksy, których kumulacja jest źródłem procesów zapalnych. Te z kolei powodują pojawienie się licznych objawów.

W kierunku IgG-zależnej nadwrażliwości pokarmowej diagnozować powinny się osoby, u których przewlekle występują któreś z następujących dolegliwości:

  • zaparcia, biegunki, nudności, wzdęty brzuch, bóle brzucha,
  • przewlekłe zmęczenie, osłabienie organizmu,
  • bóle migrenowe głowy,
  • zmiany nastroju, trudności z zasypianiem,
  • zmiany skórne (np. trądzik),
  • bóle mięśni i stawów.

Należy jednak pamiętać, że objawy tego typu nietolerancji nie pojawiają się tuż po spożyciu posiłku, lecz najczęściej po co najmniej 24 godzinach.

Badanie w kierunku nietolerancji jest warte rozważenia również u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi ze względu na nadwrażliwość układu odpornościowego w tej grupie pacjentów.

Wynik Food Detective jest wskazaniem do wprowadzenia zmian w codziennym jadłospisie w taki sposób, aby wykluczyć ze swojej diety produkty powodujące nadwrażliwość, czyli te wyzwalające wzrost stężenia swoistych immunoglobulin G. Ponadto, dodatkowym wsparciem terapii powinny być odpowiednio dobrane probiotyki.

Aktualizacja: 2019-06-25

To badanie będzie pomocne:

Food Detective - test na nietolerancję pokarmową, zestaw do samodzielnego pobrania, 59 alergenów

Cena w placówce

569.00 

Cena online:

489.00 
Technologia badania:Test ELISA

Czas oczekiwania na wynik:do 14 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

Dostępne testy

© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic