Badania prenatalne Bydgoszcz - gdzie wykonać badanie w Bydgoszczy?
Data publikacji: 2017-05-09
Data aktualizacji: 2017-05-09
Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?
- konsultacja z ginekologiem przez wykonaniem badania
- konsultacja z ginekologiem po otrzymaniu wyników badania
- dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
- dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 52 522 86 23
Jakie testy prenatalne przeprowadzisz w Bydgoszczy?
Gdzie możesz wykonać badanie prenatalne w Bydgoszczy?
Badanie prenatalne zrobisz w Bydgoszczy w poniższych lokalizacjach:
Ks. Markwarta 4-6, Bydgoszcz
numer tel. lokalny: +48 52 522 86 23
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:00 - 15:00
sb.: 7:00 - 11:00
Jak zrobić badanie prenatalne w Bydgoszczy?
- Aby wykonać wybrane badanie prenatalne w Bydgoszczy, opłać je poprzez stronę internetową - niezwłocznie po dokonaniu transakcji otrzymasz wiadomość SMS z unikalnym numerem zamówionego badania. Numer ten uprawnia do zrobienia testu w dowolnym punkcie pobrań w Bydgoszczy.
- Po zamówieniu testu, lekarz ginekolog przeprowadzi z Tobą wywiad online, dzięki czemu będzie mógł wystawić odpowiednie skierowanie. Okaż swój numer badania oraz otrzymane skierowanie w punkcie, a zostanie pobrana od Ciebie niewielka ilość krwi niezbędnej do badania.
- Próbka krwi poddawana jest następnie analizie laboratoryjnej - wynik testu jest gotowy do odbioru po upływie maksymalnie 14 dni roboczych. W cenie badania skonsultujesz również z ginekologiem uzyskany wynik (przez internet).
Badanie prenatalne - kiedy należy je przeprowadzić?
- Badanie prenatalne służy do oceny stanu zdrowia płodu i pozwala na wykrycie obecności i ustalenie przyczyny występujących u niego nieprawidłowości.
- Do testów prenatalnych zalicza się m.in. USG, test PAPP-A, test Harmony (są to badania nieinwazyjne), a także amniopunkcję, kordocentezę czy biopsję kosmówki (są to testy inwazyjne).
- Badanie prenatalne może wykonać każda kobieta w ciąży - przede wszystkim wskazane jest to wtedy, gdy ciężarna ma więcej niż 35 lat, gdy wiek przyszłego ojca jest wyższy niż 50 lat, a także w przypadku wcześniejszego urodzenia chorego dziecka lub występowania poronień w przeszłości.
- Przeprowadzenie diagnostyki prenatalnej zaleca się także wtedy, gdy wady i choroby genetyczne występowały już wśród członków rodziny przyszłych rodziców lub gdy u nich samych potwierdzono nosicielstwo aberracji chromosomowych.