Badania prenatalne Toruń - gdzie wykonać badanie w Toruniu?
Data publikacji: 2017-05-14
Data aktualizacji: 2017-05-14
Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?
- konsultacja z ginekologiem przez wykonaniem badania
- konsultacja z ginekologiem po otrzymaniu wyników badania
- dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
- dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 56 696 98 04
Jakie testy prenatalne przeprowadzisz w Toruniu?
Gdzie w Toruniu możesz zrobić test prenatalny?
Test prenatalny wykonasz w Toruniu w następujących lokalizacjach:
pl. 18 Stycznia 4, Toruń
numer tel. lokalny: +48 56 696 98 04
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:00 - 17:00
sb.: 7:30-11:00
ul. Wyszyńskiego 6, Toruń
numer tel. lokalny: +48 56 696 98 04
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:00 - 11:00
ul. Władysława Broniewskiego 4, Toruń
numer tel. lokalny: +48 56 696 98 04
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:00 - 14:30
Jak wygląda realizacja badania prenatalnego w Toruniu?
- Pierwszym krokiem do wykonania badania prenatalnego w Toruniu jest zamówienie testu drogą internetową - od razu po dokonaniu płatności, pacjentka otrzymuje wiadomość SMS i e-mail z kodem swojego badania.
- Kolejnym krokiem jest konsultacja ze specjalistą ginekologiem online - w jej przebiegu z pacjentką przeprowadzany jest wywiad, który służy do wypisania odpowiedniego skierowania.
- Z uzyskanym skierowaniem oraz kodem swojego badania należy zgłosić się do dowolnego z wymienionych powyżej punktów w Toruniu w celu pobrania krwi. Wystarczy okazać kod i skierowanie pracownikowi punktu, a próbka krwi zostanie niezwłocznie pobrana.
- Krew analizowana jest w wyspecjalizowanym laboratorium genetycznym przez wykwalifikowanych diagnostów. Czas oczekiwania na wynik testy wynosi maksymalnie 14 dni roboczych. Po uzyskaniu wyniku, lekarz ginekolog przeprowadza z ciężarną kolejną konsultację (również online).
Kiedy robić badania prenatalne - w jakich przypadkach wykonanie testu jest szczególnie wskazane?
- Celem badania prenatalnego (takiego jak test PAPP-A, USG czy badanie Harmony) jest ocena stanu zdrowia rozwijającego się płodu i wykrycie ewentualnych, występujących u niego wad. Testom tym może poddać się każda kobieta ciężarna, jak niektóre przypadki traktowane są jako szczególne wskazanie do zrobienia badania.
- Wśród przypadków tych wymienia się tzw. “późną ciążę”, czyli ciążę po 35. roku życia. Test warto przeprowadzić również, jeżeli ojciec dziecka jest starszy niż 50 lat - wiąże się to z podwyższonym ryzykiem wystąpienia u dziecka takiej wady jak zespół Downa.
Bardzo ważnym wskazaniem do wykonania badania jest ponadto poprzednia ciąża z dzieckiem obciążonym wadą genetyczną, poronienia w przeszłości, a także obecność aberracji chromosomowej w materiale genetycznym co najmniej jednego z przyszłych rodziców. - Badanie prenatalne warto również wykonać, jeżeli wśród bliskich krewnych pojawiały się już wady lub choroby genetyczne.