22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

SIBO/IMO PLUS - wodorowo-metanowy test oddechowy z zaleceniami, realizacja wysyłkowa

4.80
Ocena użytkowników: 11 ocen

To badanie w kierunku przerostu bakteryjnego jelita cienkiego (SIBO). 

SIBO (ang. Small Intestinal Bacterial Overgrowth) jest zaburzeniem, w którym dochodzi do nadmiernego namnażania się bakterii w jelicie cienkim.

Oferowane badanie stosowane jest w diagnostyce SIBO i polega na pomiarze stężenia wodoru i metanu w wydychanym przez Pacjenta powietrzu.

Poza wynikiem badania, Pacjent otrzymuje dodatkowo szczegółowy opis postępowania w trakcie i po leczeniu SIBO/IMO, przykładowy jadłospis diety LOW FODMAP, zalecenia żywieniowe oraz przykładowe schematy suplementacji.

Badanie SIBO/IMO PLUS jest testem wysyłkowym - Pacjent pobiera próbki do badania samodzielnie w domu, a następnie odsyła je, zamawiając kuriera za pośrednictwem naszej strony internetowej. 

Podmiot odpowiedzialny: Centrum Medyczne VitaImmun.

W ramach badania Pacjent otrzymuje:

 • wynik testu zawierający oznaczenia stężenia wodoru i metanu w wydychanym powietrzu
 • szczegółowy opis postępowania w trakcie i po leczeniu SIBO/IMO
 • przykładowy jadłospis diety LOW FODMAP
 • zalecenia żywieniowe
 • przykładowe schematy suplementacji

SIBO/IMO PLUS - na czym polega to badanie wysyłkowe?

 • SIBO (ang. Small Intestinal Bacterial Overgrowth) jest schorzeniem, w przebiegu którego w jelicie cienkim dochodzi do nadmiernego namnożenia się bakterii, co prowadzi do szeregu zaburzeń jelitowych (np. zaburzeń wchłaniania, występowania objawów ze strony przewodu pokarmowego, nadmiernego spadku masy ciała).
 • Oferowane badanie SIBO/IMO PLUS jest pomocne w diagnostyce SIBO - test polega na pomiarze stężenia wodoru i metanu w wydychanym przez Pacjenta powietrzu. Badanie realizowane jest wysyłkowo, Pacjent próbki do badania pobiera samodzielnie w domu - Pacjent dmucha poprzez ustnik do woreczka, w trakcie tej czynności strzykawką pobierana jest próbka. Pomiary wykonywane są co 20 minut.
 • Pierwszy pomiar przeprowadzany jest przed wypiciem roztworu laktulozy. Roztwór tego cukru (10g/15 ml) jest dołączony do zestawu. Po wykonaniu pierwszego pomiaru (przed obciążeniem laktulozą), należy wypić zawartość
  buteleczki i po 20 minutach wykonać kolejny pomiar. Próbki do badania należy pobrać ze szczególną starannością, zgodnie z obecną w zestawie instrukcją.
 • Gotowe próbki należy odesłać do laboratorium wykonującego, gdzie są one badane w analizatorze gazowym.

SIBO/IMO PLUS - wodorowo-metanowy test oddechowy z zaleceniami, realizacja wysyłkowa


509.00 na stronie
Technologia badania:
Wodorowo-metanowy test oddechowy
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce