22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Anaboliki w moczu - realizacja wysyłkowa

4.60
Ocena użytkowników: 24 ocen

Test sprawdza, czy w pobranej od badanego próbce moczu obecne są sterydy anaboliczne.

Jest to badanie wysyłkowe - próbkę materiału do analizy należy pobrać samodzielnie w domu, a następnie odesłać ją do laboratorium, gdzie jest ona analizowana.

Do wykonania badania wykorzystywana jest bardzo czuła metoda, wysokosprawna chromatografia cieczowa sprzężona z tandemowym detektorem mas w układzie Q-TRAP. Technika ta stosowana jest powszechnie w laboratoriach antydopingowych.

Materiał do badania stanowi niewielka próbka moczu.  Badanie ma charakter anonimowy - na wyniku nie są zamieszczane dane osoby badanej.


W ramach pakietu badamy obecność:

  • anabolików w próbce moczu

Anaboliki w moczu - na czym polega to badanie?

  • Oferowane badanie polega na sprawdzeniu, czy w pobranej od osoby badanej próbce moczu obecne są sterydy anaboliczne (sterydy anaboliczno-androgeniczne, ang. anabolic androgenic steroids, AAS).
  • Substancje te stosowane są np. przez sportowców jako doping czy w celu uzyskania znaczącego przyrostu masy mięśniowej. 
  • Test wykonywany jest przy pomocy wysokosprawnej chromatografii cieczowej sprzężonej z tandemowym detektorem mas w układzie Q-TRAP. Metoda ta cechuje się wysoką czułością i specyficznością - jest ona powszechnie wykorzystywana w laboratoriach antydopingowych i pozwala na uzyskanie wiarygodnego wyniku.
  • Do wykonania badania wystarczy tylko pobrana od osoby badanej niewielka próbka moczu, tak jak w przypadku standardowej kontroli antydopingowej. 

Anaboliki w moczu - realizacja wysyłkowa


909.00 na stronie
Technologia badania:
Wysokosprawna chromatografia cieczowa
Czas oczekiwania na wynik:
do 20 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce