22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Badania dla podróżujących - pakiet badań po podróży do Afryki Subsaharyjskiej, Azji Południowej lub Azji Południowo-Wschodniej

5.00
Ocena użytkowników: 3 ocen

Pakiet przeznaczony jest dla osób, które wróciły z podróży do Afryki Subsaharyjskiej, Azji Południowej lub Azji Południowo-Wschodniej.

Pakiet obejmuje 12 badań krwi - morfologię krwi oraz testy sprawdzające obecność takich infekcji jak malaria, toksokaroza, gorączka denga, gorączka chikungunya, leiszmanioza trzewna, wirusowe zapalenie wątroby typu A i E oraz zakażenie wirusem Zika.

Materiał do badania stanowi pobrana od Pacjenta krew żylna. Do punktu pobrań należy zgłosić się na czczo, w godz. 7.00-10.00.

Pakiet obejmuje:

  • 12 badań krwi

Dzięki oferowanym testom skontrolujesz swój stan zdrowia po powrocie z podróży 

  • Oferowany pakiet przeznaczony jest dla osób, które podróżowały do krajów Azji Południowej, Azji Południowo-Wschodniej lub Afryki Subsaharyjskiej.
  • Regiony te są zagrożone występowaniem tropikalnych infekcji wirusowych (np. przenoszonych przez komary z rodzaju Aedes i Anopheles). Ponadto, podróże w te regiony mogą również sprzyjać infekcjom pasożytniczym i wirusowym układu pokarmowego. 
  • W skład pakietu wchodzi morfologia krwi, która pozwala na wstępną ocenę ogólnej kondycji organizmu. Dodatkowo, sprawdzana jest również obecność kilku chorób tropikalnych oraz patogenów wywołujących zakażenia układu pokarmowego. 
  • Jedną ze sprawdzanych chorób tropikalnych jest malaria, rozwijająca się na skutek ukąszenia przez komara Anopheles, który zarażony jest zarodźcem malarii (Plasmodium). W ramach pakietu oznaczane są również swoiste przeciwciała wytwarzane w trakcie zakażeń wirusami Zika, dengi i chikungunya, przenoszonymi przez komary bytujące w strefie subtropikalnej i tropikalnej. 
  • Kolejnymi z badanych schorzeń są leiszmanioza (rozwijająca się najczęściej po ukąszeniu przez muchówki), toksokaroza (wywoływana przez glistę psią lub kocią), zapalenie wątroby typu A oraz zapalenie wątroby typu E (WZW E). 
  • Uzupełnieniem oferowanego pakietu badań krwi może być molekularne badanie próbki kału, pozwalające na wykrycie materiału genetycznego 6 pierwotniaków (Giardia lamblia, Entamoeba histolytica, Cyclospora cayetanensis, Cryptosporidium spp., Blastocystis hominis, Dientamoeba fragilis) - więcej informacji o teście znajdziesz TUTAJ.

Badania dla podróżujących - pakiet badań po podróży do Afryki Subsaharyjskiej, Azji Południowej lub Azji Południowo-Wschodniej


997.00 na stronie
Technologia badania:
Metoda jakościowa i ilościowa


Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce