22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Badania dla podróżujących - pakiet badań po podróży tropikalnej (kontakty seksualne, tatuaże, piercing, iniekcje)

4.00
Ocena użytkowników: 5 ocen

To pakiet dla osób po podróży tropikalnej, u których istnieje ryzyko infekcji poprzez przerwanie ciągłości tkanek lub kontakty seksualne.

Pakiet złożony jest z badania ogólnego moczu (które może wykazać obecność infekcji dróg moczowo-płciowych) oraz dwóch przesiewowych badań krwi w kierunku kiły oraz zakażeń wirusami HIV, HBV i HCV.

Badanie wykonywane jest z pobranej od Pacjenta próbki krwi żylnej. Konieczne jest również dostarczenie do punktu pobrań próbki moczu. 

Pakiet obejmuje:

  • badanie ogólne moczu
  • przesiewowe badania krwi w kierunku kiły oraz wirusów HIV1/2, HCV, HBV

Na czym polega ten pakiet badań po podróży tropikalnej?

  • Oferowany pakiet badań zalecany jest wszystkim osobom po podróży do krajów strefy tropikalnej, jeśli istnieje ryzyko zakażenia poprzez przerwanie ciągłości tkanek (tatuaże, piercing, iniekcje, zadrapania, ukłucia) czy przygodne kontakty seksualne. 
  • W skład pakietu wchodzi badanie ogólne moczu, które może wykazać obecność infekcji dróg moczowo-płciowych. Ponadto, pakiet zawiera również przesiewowe badania krwi w kierunku często długo przebiegających bezobjawowo zakażeń wirusami HIV, HBV, HCV oraz bakterią Treponema pallidum, która wywołuje kiłę.  
  • Badanie w kierunku infekcji HIV, HBV i HCV przeprowadzane jest metodą analizy kwasów nukleinowych (NAT), co pozwala na wczesne wykrycie obecności tych patogenów w organizmie. Badanie metodą NAT można wykonać 3-4 dni po ekspozycji na wirusa HCV, 5-6 dni po ekspozycji na wirusa HIV oraz 15 dni po ekspozycji na HBV. Dodatni wynik testu świadczy o obecności w badanej próbce materiału genetycznego przynajmniej jednego z objętych badaniem wirusów.
  • Uzupełnieniem oferowanego pakietu badań może być badanie molekularne, pozwalające na wykrycie materiału genetycznego 7 patogenów - więcej informacji o teście dla mężczyzn można znaleźć TUTAJ , a o teście dla kobiet TUTAJ.

Badania dla podróżujących - pakiet badań po podróży tropikalnej (kontakty seksualne, tatuaże, piercing, iniekcje)


297.00 na stronie
Technologia badania:
Metoda jakościowa i ilościowa


Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce