Badania prenatalne Zielona Góra - gdzie wykonać?
Data publikacji: 2017-05-08
Data aktualizacji: 2017-05-08
Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?
- konsultacja z ginekologiem przez wykonaniem badania
- konsultacja z ginekologiem po otrzymaniu wyników badania
- dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
- dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 68 413 56 04
Jakie testy prenatalne przeprowadzisz w Zielonej Górze?
Gdzie w Zielonej Górze wykonasz badanie prenatalne?
Test prenatalny możesz wykonać w następujących lokalizacjach w Zielonej Górze:
ul. Chopina 21, Zielona Góra
numer tel. lokalny: +48 68 413 56 04
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 8:00 - 12:00
ul. Kupiecka 22, Zielona Góra
numer tel. lokalny: +48 68 413 56 04
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 7:00 - 14:35
ul. Wyszyńskiego 99, Zielona Góra
numer tel. lokalny: +48 68 413 56 04
godziny otwarcia:
pn. - pt.: 8:00 - 15:00
Jak wykonać test prenatalny w Zielonej Górze?
- Realizacja testu prenatalnego przebiega w następujący sposób: pierwszym krokiem jest jego zamówienie przez internet - natychmiast po dokonaniu płatności, pacjentka otrzymuje wiadomości SMS i e-mail z unikalnym numerem swojego badania.
- Kolejnym krokiem jest konsultacja ze specjalistą ginekologiem online, ma ona na celu wypisanie skierowania niezbędnego do wykonania testu. Skierowanie to, a także otrzymany wcześniej numer badania, należy okazać w dowolnym punkcie pobrań w Zielonej Górze - umożliwi to pobranie od ciężarnej niewielkiej ilości krwi.
- Wynik analizy genetycznej jest gotowy do odbioru w ciągu 14 dni roboczych - cena badania zawiera ponadto konsultację uzyskanego wyniku z ginekologiem online.
Czym jest diagnostyka przedurodzeniowa?
- Dzięki diagnostyce przedurodzeniowej osoby spodziewające się potomstwa mogą uzyskać informacje o stanie zdrowia swojego dziecka jeszcze podczas ciąży - badania te pozwalają na stwierdzenie, czy występują u niego jakieś nieprawidłowości.
- Badania wykonywane w ramach diagnostyki przedurodzeniowej dzielą się na dwie grupy: nieinwazyjne oraz inwazyjne. Te pierwsze są zupełnie bezpieczne dla matki i dziecka, dzięki nim możliwe jest określenie prawdopodobieństwa wystąpienia u niego danej wady genetycznej. Wśród badań nieinwazyjnych wymienia się np. test PAPP-A i test Harmony.
- Do badania inwazyjnego konieczne jest z kolei pobranie próbki materiału biologicznego bezpośrednio od płodu, a to wiąże się z ryzykiem utraty ciąży czy uszkodzenia płodu - testy te pozwalają jednak na postawienie finalnej diagnozy. Zalicza się do nich m.in. amniopunkcję i biopsję trofoblastu.