22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Infekcje układu pokarmowego – 25 patogenów (bakterie, wirusy, pasożyty), realizacja wysyłkowa

4.00
Ocena użytkowników: 86 ocen

To kompleksowe badanie molekularne mające na celu ustalenie przyczyny infekcji układu pokarmowego.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera zwrotnego za pośrednictwem naszej strony, postępując zgodnie z instrukcją załączoną do zestawu. 

Badanie pozwala na identyfikację materiału genetycznego 25 patogenów – 13 bakterii, 6 wirusów i 6 pasożytów.

Badanie przeprowadzane jest z próbki kału.

W ramach pakietu badamy obecność:

  • 6 pasożytów
  • 6 wirusów
  • 13 bakterii

Ustal przyczynę infekcji układu pokarmowego wykonując bardzo prosty i czuły test molekularny

  • Najważniejszymi patogenami odpowiedzialnymi za infekcje układu pokarmowego są bakterie, wirusy i pasożyty. Infekcje te są bardzo powszechne i cechują się występowaniem takich dolegliwości jak wymioty / biegunki, podwyższona temperatura ciała, brak apetytu, nudności, złe samopoczucie czy ogólne osłabienie.
  • Prawidłowe rozpoznanie patogenu wywołującego infekcje jest trudne ze względu na dużą ilość możliwych czynników etiologicznych, obecność bardzo podobnych objawów w zakażeniach różnymi patogenami, a także ograniczoną możliwość identyfikacji niektórych patogenów przy zastosowaniu podstawowych technik mikrobiologii.
  • Test przez nas oferowany jest natomiast testem molekularnym, w którym wykorzystywana jest metoda multipleks Real-time PCR. Technika ta umożliwia wykrywanie w jednej analizie materiału genetycznego wszystkich badanych patogenów – dzięki temu czas oczekiwania na wyniki analizy jest bardzo krótki. Możliwe jest również wykrycie koinfekcji, czyli takich zakażeń, które zostały spowodowane co najmniej 3 patogenami.
  • Metoda Real-time PCR jest ponadto bardzo czuła i wykrywa materiał genetyczny danego patogenu nawet przy niskiej intensywności infekcji. Dzięki takiej precyzyjnej diagnostyce możliwe jest podjęcie odpowiedniej decyzji co do sposobu leczenia chorego.

Infekcje układu pokarmowego – 25 patogenów (bakterie, wirusy, pasożyty), realizacja wysyłkowa


649.00 na stronie
Technologia badania:
Real-time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 7 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce