Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Infekcje układu pokarmowego – panel 6 wirusów

Ocena użytkowników: 3 ocen
5.0

To badanie molekularne pod kątem pokarmowych infekcji wirusowych

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera zwrotnego za pośrednictwem naszej strony internetowej. 

Badanie pozwala na identyfikację materiału genetycznego 6 wirusów, które stanowią najczęstszą przyczynę infekcji układu pokarmowego.

Do wykonania badania potrzebna jest tylko próbka kału.

W ramach pakietu badamy obecność wirusów:

 • adenowirus F
 • norowirus GI
 • norowirus GII
 • rotawirus A
 • astrowirus
 • sapowirus
 • Typ badania

  Badanie wysyłkowe
  Infekcje układu pokarmowego – panel 6 wirusów

  Cena online:

  319.00 
  Technologia badania:Real-time PCR

  Czas oczekiwania na wynik:do 7 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Przyczyny infekcji układu pokarmowego można wykryć dzięki czułemu i szybkiemu badaniu molekularnemu

  • Infekcje układu pokarmowego są bardzo powszechne – wirusy to, obok bakterii i pasożytów, najważniejsze patogeny je wywołujące. Infekcje te objawiają się występowaniem u chorego takich dolegliwości jak biegunki, wymioty, nudności, gorączka, bóle brzucha, złe samopoczucie. Przebieg infekcji układu pokarmowego może skutkować szybkim odwodnieniem organizmu, co jest szczególnie niebezpieczne dla osób starszych i małych dzieci.
  • Przyczynę zakażenia układu pokarmowego można ustalić dzięki badaniu molekularnemu – w oferowanym przez nas teście wykorzystywana jest metoda multipleks Real-time PCR, pozwalająca na wykrycie materiału genetycznego patogenów chorobotwórczych w przesłanej przez Pacjenta próbce. Jedna analiza umożliwia identyfikację materiału genetycznego wszystkich patogenów, przez co czas oczekiwania na wyniki ulega znacznemu skróceniu. Ponadto, możliwe jest wykrycie tzw. koinfekcji, czyli zakażeń wywołanych przez przynajmniej 3 patogeny.
  • Należy również podkreślić, że metoda Real-time PCR cechuje się bardzo wysoką czułością – materiał genetyczny patogenów chorobotwórczych jest więc wykrywany już przy niskiej intensywności zakażenia. Dzięki tak precyzyjnej diagnostyce możliwe jest podjęcie właściwej decyzji co do sposobu leczenia Pacjenta.
  Infekcje układu pokarmowego – panel 6 wirusów

  Cena online:

  319.00 
  Technologia badania:Real-time PCR

  Czas oczekiwania na wynik:do 7 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic