22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Infekcje układu pokarmowego – panel 13 bakterii

4.60
Ocena użytkowników: 13 ocen

Jest to badanie molekularne w kierunku 13 bakterii odpowiedzialnych za infekcje pokarmowe.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie zamawia kuriera zwrotnego (w cenie badania). 

Badanie wykonywane jest przy pomocy metody Real-time PCR i pozwala na wykrycie materiału genetycznego 13 bakterii, które są częstą przyczyną zakażeń układu pokarmowego.

Materiałem wymaganym do analizy jest próbka kału.

W ramach pakietu badamy obecność:

  • 13 bakterii w układzie pokarmowym

Badanie molekularne – sposób na szybkie wykrycie przyczyn infekcji układu pokarmowego

  • Zakażenia układu pokarmowego związane są ze stanami zapalnymi jelita i żołądka – bakterie są jednymi z najważniejszych patogenów odpowiedzialnych za występowanie tych schorzeń. W przebiegu takich zakażeń u chorego występują np. wymioty / biegunki, nudności, brak apetytu, gorączka, bóle brzucha, ogólne osłabienie.
  • Rozpoznanie przyczyny infekcji układu pokarmowego jest możliwe m.in. dzięki badaniom molekularnym. Testy takie są szybkie i cechują się dużą czułością, pozwalają bowiem na wykrycie w pobranej od Pacjenta próbce materiału genetycznego danego patogenu. W oferowanym przez nas badaniu wykorzystywana jest technika Real-Time PCR. W jednej analizie identyfikowany jest materiał genetyczny wszystkich patogenów, dzięki czemu czas oczekiwania na wyniki znacznie się skraca. Możliwe jest również wykrycie koinfekcji, czyli zakażeń wywołanych przez co najmniej 3 patogeny.
  • Ustalenie czynnika, który wywołał infekcję jest bardzo ważne, ponieważ pozwala na podjęcie odpowiedniego leczenia.

Infekcje układu pokarmowego – panel 13 bakterii


449.00 na stronie
Technologia badania:
Real-time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 7 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce