IMMUNOdiagDIETA 88 alergenów IgG/IgG4
Pakiet badań

IMMUNOdiagDIETA 88 alergenów IgG/IgG4

 • IMMUNOdiagDIETA 88 IgG/IgG4 to nowoczesne badanie, dzięki któremu możliwe jest ustalenie, które pokarmy nie są tolerowane przez nasz organizm
 • Wynik testu pozwoli na odpowiednią personalizację diety, co wyeliminuje dokuczliwe dolegliwości i poprawi stan zdrowia pacjenta

Badamy ryzyko:

nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG/IgG4

Cena badania:

859 zł
Czas oczekiwania na wynik:
do 15 dni roboczych
Badanie wykonywane z krwi

Badanie wykonywane z krwi

Krew pobierana jest w punktach pobrań

Krew pobierana jest w punktach pobrań na terenie całej Polski.
Sprawdź lokalizacje

Zobacz jak wykonać badanie

IgG ZALEŻNE NIETOLERANCJE POKARMOWE

 • IgG zależne nietolerancje pokarmowe są najczęściej diagnozowanym typem nadwrażliwości pokarmowych i mogą one dotyczyć różnorodnych pokarmów.
 • Rozwijają się one zazwyczaj w konsekwencji upośledzenia mechanizmów wchłaniania jelitowego.
 • Jeżeli nietolerancje zależne od przeciwciał IgG nie są leczone, mogą skutkować takimi powikłaniami jak przewlekłe niedożywienie, nadwaga, uszkodzenie wątroby czy cukrzyca typu II.

W ramach tego pakietu badamy:

Poziom przeciwciał IgG i IgG4 we krwi

Badamy stężenie we krwi przeciwciał specyficznych dla 88 produktów pokarmowych z takich grup jak : nabiał, warzywa i owoce, zboża bezglutenowe, zboża glutenowe, mięso, owoce morza, ryby, nasiona, orzechy, herbaty i kawy

Wskazania do wykonania badania IMMUNOdiagDIETA

ZŁE SAMOPOCZUCIE

ZŁE SAMOPOCZUCIE O PODŁOŻU TRUDNYM DO ZDIAGNOZOWANIA

W przebiegu nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG występują takie niespecyficzne symptomy jak wzdęcia, biegunki, bóle brzucha, bóle migrenowe głowy, przewlekłe zmęczenie, problemy z zasypianiem, zaburzenia wzroku, zapalenie jelita czy zmiany skórne.

OTYŁOŚĆ

NADMIERNA MASA CIAŁA POMIMO REGULARNEJ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ I NISKOKALORYCZNEJ DIETY

Jednym z możliwych skutków utajonych nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG jest otyłość u osób z nadwagą, bez względu na regularne ćwiczenia fizyczne i niskokaloryczną dietę.

NIETOLERANCJI OD ALERGII POKARMOWEJ

WĄTPLIWOŚCI DIAGNOSTYCZNE – NIETOLERANCJA CZY ALERGIA?

Alergie i nietolerancje pokarmowe mogą cechować się występowaniem podobnych symptomów, przyczyny tych schorzeń są jednak zupełnie różne. Nietolerancje pokarmowe związane są z przeciwciałami IgG, a alergie pokarmowe z nadmierną produkcją przeciwciał klasy IgE.

SKUTECZNOŚCI LECZENIA

CHĘĆ SPRAWDZENIA EFEKTÓW LECZENIA

Dzięki wiedzy o produktach nietolerowanych przez organizm możliwe jest wdrożenie odpowiednich działań, mających na celu poprawę samopoczucia i stanu zdrowia – efekty tych działań można zweryfikować powtórnie oznaczając poziom przeciwciał we krwi.

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

Dzięki przeprowadzeniu testu IMMUNOdiagDIETA możliwe jest dokładniejsze poznanie własnego organizmu i takie spersonalizowanie diety, które zagwarantuje nam dobre samopoczucie i dobry stan zdrowia.

IgG zależne nietolerancje stanowią około połowę wszystkich przypadków nadwrażliwości pokarmowych

 • Test IMMUNOdiagDIETA 88 IgG/IgG4 opiera się na  określeniu we krwi pacjenta poziomu przeciwciał IgG/IgG4 specyficznych dla 88 alergenów pokarmowych.
 • IgG zależne nietolerancje pokarmowe mogą wystąpić w każdym wieku i cechują się one nasiloną produkcją przeciwciał IgG/IgG4. Powoduje to występowanie różnorodnych niespecyficznych dolegliwości - wśród nich wymienia się zaparcia, biegunki, wzdęcia, mdłości, bóle brzucha, uczucie pełności, ale także ogólne osłabienie organizmu, chroniczne zmęczenie, zmiany skórne, bóle stawów, bóle mięśni, migreny czy zmiany w zachowaniu. Symptomy te występują zazwyczaj po upływie około 24-96 godzin po konsumpcji danego produktu.
 • Nietolerancje pokarmowe zależne od przeciwciał IgG rozwijają się zwykle w konsekwencji upośledzenia mechanizmów wchłaniania jelitowego, do czego z kolei dochodzi na skutek między innymi długotrwałego przyjmowania niektórych leków (np. antybiotyków, aspiryny), stresu, zatrucia pokarmowego, ostrej infekcji wirusowej lub bakteryjnej czy stosowania radio- lub chemioterapii.
 • IgG zależne nietolerancje pokarmowe są odwracalne - ulegają osłabieniu lub cofają się po ograniczeniu spożycia nietolerowanego produktu lub jego całkowitym wyeliminowaniu z diety, a także po przywróceniu jelitom odpowiedniego funkcjonowania.
 • Przeprowadzenie testu IMMUNOdiagDIETA to sposób na uzyskanie informacji o produktach nietolerowanych przez nasz organizm , co z kolei umożliwia wdrożenie do naszego jadłospisu odpowiednich zmian, dzięki którym stan naszego zdrowia ulegnie poprawie. Odpowiednie działania pozwolą także na uniknięcie poważnych komplikacji zdrowotnych (takich jak cukrzyca, niedokrwistość czy uszkodzenie wątroby) - mogą się one rozwinąć, jeżeli dana nietolerancja nie zostanie wykryta.

Wykaz alergenów analizowanych w badaniu IMMUNOdiagDIETA

ALERGENY ALERGENY CD. ALERGENY CD.
Ananas Surowe mleko Rzodkiewka
Anyż Kminek Ryż
Jabłko Łosoś Mięso wołowe
Morela Kurczak Żyto
Drożdże Dorsz Brukselka
Banan Rumianek napar Mleko owcze
Słodka Bazylia Marchew Pieprz czarny
Gruszka Ziemniak Mięso wieprzowe
Surowy kalafior Kazeina Seler
Zielone kiełki brokuła Wiśnia Musztarda
Gryka Kiwi Soja
Ser camembert Czosnek Szparagi
Orzechy nerkowca Kalarepa Szpinak
Koper Orzech kokosowy Tuńczyk
Orkisz Jagnięcina Tymianek
Groch Por Pomidor
Truskawka Soczewica Winogrono
Orzechy arachidowe Liść laurowy Mięso indycze
Pstrąg tęczowy Kukurydza Wanilia
Ser Gouda Makrela Jajko kurze
Pomelo Migdał Orzech włoski
Zielona fasola (fr.-ka) Mango Biała fasola
Ogórek Gałka muszkatołowa Pszenica
Owies Pomarańcza Kozie mleko
Orzech laskowy Papryka Cynamon
Śledź Pietruszka Cytryna
Maliny Mięta pieprzowa Cukinia
Proso Brzoskwinia Cebula
Sałata Śliwka  
Krewetka Pieczarki  
gwarancja jakości

Zakres badania można rozszerzyć do 280 alergenów pokarmowych.
Aby rozszerzyć pakiet, zadzwoń do naszych specjalistów +48 22 123 95 55

Badanie IMMUNOdiagDIETA – co zyskujesz dzięki jego wykonaniu?

ustalenie nietolerancji

IMMUNOdiagDIETA to doskonały sposób na określenie pokarmów mających szkodliwy wpływ na nasz organizm – dzięki tej wiedzy możliwa jest odpowiednia personalizacja diety, która pozwoli na poprawę ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.

Dieta eliminacyjna lub rotacyjna

Wynik badania IMMUNOdiagDIETA stanowi podstawę do wdrożenia odpowiedniej diety rotacyjnej lub eliminacyjnej, co spowoduje cofnięcie się lub osłabienie danej nietolerancji.

Nietolerancje pokarmowe

IgG zależne nietolerancje pokarmowe mogą skutkować groźnymi powikłaniami, takimi jak nadwaga, niedokrwistość, przewlekłe niedożywienie czy cukrzyca – wykonanie testu IMMUNOdiagDIETA i odpowiednia personalizacja diety na jego podstawie to sposób na uniknięcie takich komplikacji.

Monitorowanie skuteczności wdrożonej diety

Test IMMUNOdiagDIETA pozwala również na monitorowanie efektów działań wdrożonych w przypadku wcześniejszego potwierdzenia występowania danych nietolerancji pokarmowych.

Jak wykonać badanie IMMUNOdiagDIETA?

 • Badanie IMMUNOdiagDIETA jest prostym, wiarygodnym i całkowicie bezpiecznym testem laboratoryjnym - do jego przeprowadzenia wymagana jest jedynie próbka krwi osoby badanej.
 • Krew pobierana jest w jednym z licznych punktów pobrań rozmieszczonych w całej Polsce. Do badania IMMUNOdiagDIETA nie trzeba się przygotowywać (bycie na czczo nie jest wymagane). Aby badanie mogło zostać zrealizowane, w wybranym punkcie pobrań należy okazać kod otrzymany po zamówieniu testu online.
 • Po analizie próbki krwi pod kątem stężenia przeciwciał pacjent otrzymuje ilościowy wynik oznaczenia poziomu przeciwciał IgG/IgG4 (wynik opatrzony jest stosownym komentarzem i przedstawiony jest także w formie graficznej).
 • Wyniki badania przypisywane są do siedmiostopniowej skali RAST/EAST (0-6) - rezultat w klasie 0 to wynik ujemny, wynik w klasie 1-3 wiąże się z brakiem objawów lub słabo wyrażonymi objawami danej nietolerancji, wynik w klasie 4-6 natomiast świadczy o występowaniu objawów nietolerancji pokarmowej.
 • Wśród przeciwwskazań do wykonania badania wyróżnia się wiek osoby badanej niższy niż 12 miesięcy. Jeżeli u pacjenta potwierdzono występowanie chorób autoimmunologicznych lub zaburzeń poziomu immunoglobulin, a także jeżeli jest on poddawany terapii immunosupresyjnej, przed wykonaniem testu zalecana jest porada specjalisty.

Konsultacje

W cenie badania, wynik badania skonsultujesz ze specjalistą przez internet

Cena badania obejmuje konsultację otrzymanego wyniku ze specjalistą online. Konsultacja ta przeprowadzana jest przez dr Annę Piotrowską-Mietelską, która jest doświadczonym diagnostą laboratoryjnym specjalizującym się w genetyce medycznej. Dr Piotrowska-Mietelska jest Kierownikiem Pracowni Biologii Molekularnej Laboratorium Medycznego Diagnostyka - odpowiada ona za opis i wykonanie wszystkich testów genetycznych przeprowadzanych w laboratorium.

Punkty pobrań

NAJWIĘKSZE MIASTA, W KTÓRYCH ZREALIZUJESZ BADANIE

WarszawaKrakówŁódźWrocławPoznańGdańskSzczecinBydgoszczLublinKatowiceBiałystokGdyniaRadomSosnowiecToruńKielce
Pakiet DNA

Pakiet badań

IMMUNOdiagDIETA 88 alergenów IgG/IgG4

To nowoczesne badanie, dzięki któremu możliwe jest ustalenie, które pokarmy nie są tolerowane przez nasz organizm

Cena badania:

859 zł