22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Rak rdzeniasty tarczycy - badanie genu RET, realizacja wysyłkowa

5.00
Ocena użytkowników: 14 ocen

To badanie genetyczne sprawdzające obecność predyspozycji do rdzeniastego raka tarczycy. 

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie zamawia kuriera po odbiór materiału za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Test polega na analizie obecności 16 mutacji w genie RET. Mutacje te są odpowiedzialne za ok. 95% przypadków dziedzicznego raka rdzeniastego tarczycy.

Materiał do badania stanowi pobrany od Pacjenta wymaz z wewnętrznej strony policzka.

Badamy ryzyko:

  • raka rdzeniastego tarczycy

Gen RET a rak tarczycy

  • Szacuje się, że rak rdzeniasty tarczycy stanowi ok. 5-10% wszystkich nowotworów tarczycy, a 25% przypadków raka rdzeniastego tarczycy uwarunkowanych jest genetycznie. Rdzeniasty rak tarczycy może występować bez dodatkowych schorzeń lub być związany z zespołami mnogiej gruczolakowatości wewnątrzwydzielniczej (zespoły MEN2A i MEN2B).
  • Przyczyną uwarunkowanego genetycznie rdzeniastego raka tarczycy jest mutacja genu RET. Obecność takich mutacji można wykryć przy pomocy prostego badania genetycznego, do przeprowadzenia którego konieczny jest tylko pobrany od Pacjenta wymaz z wewnętrznej strony policzka. 
  • W przypadku potwierdzenia nosicielstwa mutacji w genie RET, konieczne jest objęcie Pacjetna odpowiednią opieką medyczną oraz przebadanie w tym kierunku jego bliskich krewnych. Dzięki wdrożeniu odpowiedniej profilaktyki możliwe jest wykrycie nowotworu we wczesnym stadium, co znacznie zwiększa szanse na pokonanie choroby. 

Rak rdzeniasty tarczycy - badanie genu RET, realizacja wysyłkowa


529.00 na stronie
Technologia badania:
Sekwencjonowanie
Czas oczekiwania na wynik:
do 14 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce