22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Rak piersi i jajnika - 15 mutacji w 7 genach, realizacja wysyłkowa

5.00
Ocena użytkowników: 22 ocen

Badanie polega na sprawdzeniu 7 genów pod kątem mutacji zwiększających ryzyko rozwoju raka piersi i raka jajnika. 

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie zamawia kuriera po odbiór materiału za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Oferowane badanie genetyczne weryfikuje obecność 15 mutacji w 7 genach: BRCA1, BRCA2, NOD2, NBS1 (NBN), CHEK2, CYP1B1, CDKN2A. Próbkę do badania stanowi pobrany od Pacjenta wymaz z wewnętrznej strony policzka. 

Badamy ryzyko:

  • raka piersi
  • raka jajnika

Oferowany test sprawdza 7 genów w kierunku obecności mutacji zwiększających ryzyko zachorowania na raka piersi i raka jajnika

  • Ok. 10-30% wszystkich przypadków nowotworów złośliwych może być związanych ze skłonnościami genetycznymi - nowotwory te cechują się młodym wiekiem zachorowania, występowaniem obustronnym w przypadku parzystych narządów czy rozwojem tego samego typu nowotworu u bliskich członków rodziny.
  • Ryzyko rozwoju raka piersi i raka jajnika zwiększają mutacje w wielu genach, najsilniej - mutacje genów BRCA1 i BRCA2. Szacuje się, że u nosiciela mutacji w genie BRCA1 ryzyko zachorowania na raka piersi w ciągu całego życia wynosi ok. 70%, a na raka jajnika ok. 40%. W przypadku obecności mutacji w genie BRCA2 ryzyko to wynosi ok. 56% dla raka piersi oraz ok. 27% dla raka jajnika.
  • Poza mutacjami genów BRCA1 i BRCA2, w ramach oferowanego pakietu sprawdzane są również zmiany w genach NBS1 (NBN), NOD2, CHEK2, CYP1B1 oraz CDKN2A. Mogą się one wiązać ze wzrostem ryzyka rozwoju nie tylko raka piersi i jajnika, ale również raka prostaty, raka jelita grubego, tarczycy, nerki, płuca czy czerniaka.
  • Oferowany pakiet badań polega na analizie 15 mutacji w 7 genach (dokładna lista analizowanych zmian dostępna jest w zakładce "Co badamy?"). Do jego wykonania konieczny jest tylko pobrany do Pacjenta wymaz z błony śluzowej policzka.

Rak piersi i jajnika - 15 mutacji w 7 genach, realizacja wysyłkowa


979.00 na stronie
Technologia badania:
Sekwencjonowanie
Czas oczekiwania na wynik:
do 14 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce