22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Badanie RT-PCR Koronawirus bez zaświadczenia do podróży

Koronawirus SARS-CoV-2 - badanie molekularne RT-PCR

W ramach pakietu badamy:

  • obecność koronawirusa SARS-CoV-2

na stronie249.00 
495.00 w placówce

Koronawirus SARS-CoV-2 – panel przeciwciał, półilościowo

W ramach pakietu badamy:

  • obecność przeciwciał IgG anty-SARS-CoV-2
  • obecność przeciwciał IgM anty-SARS-CoV-2

na stronie169.00 
285.00 w placówce

Na czym polegają testy w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2?

  • Badaniem, które jako jedyne służy do potwierdzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jest test molekularny, polegający na identyfikacji materiału genetycznego tego koronawirusa w pobranym od Pacjenta wymazie z górnych dróg oddechowych. Jest to badanie wykonywane przy pomocy metody Real-time RT-PCR i jest ono rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).
  • Badania pomocnicze stosowane w diagnostyce infekcji to badania serologiczne, polegające na identyfikacji przeciwciał specyficznych dla koronawirusa SARS-COV-2 – przeciwciał IgM, IgA oraz IgG. Testy tego typu wykonywane są z próbki krwi żylnej (testy półilościowe) lub krwi włośniczkowej (testy jakościowe). Wynik ujemny testu serologicznego nie wyklucza infekcji SARS-CoV-2, a wynik dodatni powinien zostać potwierdzony testem molekularnym.
  • Najwcześniej wytwarzane są specyficzne przeciwciała IgM, są one wykrywalne niekiedy 3 dni po wystąpieniu objawów. Pomiar poziomu specyficznych przeciwciał IgG jest możliwy u osób z objawami po ok. 10 dniach. Detekcja specyficznych przeciwciał IgA jest możliwa nieznacznie wcześniej w porównaniu do specyficznych przeciwciał IgG – oznaczenie przeciwciał IgA może być o tyle istotne, że przeciwciała IgM w niektórych przypadkach wykazują reaktywność krzyżową z białkami innych koronawirusów.

Masz pytania?

Zadzwoń, a chętnie na nie odpowiemy