22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Grzybica skóry, skóry głowy i paznokci - badanie genetyczne metodą mikromacierzy

5.00
Ocena użytkowników: 2 ocen

Badanie wykrywa obecność 29 patogenów odpowiedzialnych za infekcje grzybicze skóry, skóry głowy i paznokci.

Test polega na sprawdzeniu, czy w pobranej próbce obecny jest materiał genetyczny badanych patogenów. Dzięki ustaleniu dokładnej przyczyny infekcji grzybiczej możliwe jest podjęcie odpowiedniego, celowanego i najskuteczniejszego dla Pacjenta leczenia.

Badanie wykonywane jest metodą mikromacierzy. Materiałem do analizy mogą być zeskrobiny skórne, opiłki paznokci, włosy lub hodowle pochodzące z pracowni mikologicznych.

Do wykonania badania nie trzeba odstawiać leków przeciwgrzybiczych.

Badanie wykrywa obecność:

  • 23 gatunków dermatofitów
  • 3 gatunków drożdżaków
  • 3 gatunków grzybów pleśniowych

Na czym polega badanie genetyczne w kierunku infekcji grzybiczych skóry, skóry głowy i paznokci?

  • Oferowane badanie polega na sprawdzeniu, czy w pobranej od Pacjenta próbce znajduje się materiał genetyczny 29 patogenów - 23 gatunków dermatofitów, 3 gatunków drożdżaków i 3 gatunków grzybów pleśniowych. Patogeny te odpowiadają za występowanie infekcji grzybiczych skóry, skóry głowy i paznokci.
  • Test pozwala więc na ustalenie dokładnej przyczyny grzybicy - to z kolei jest podstawą do wdrożenia odpowiedniego, celowanego leczenia, które zapewni najwyższą skuteczność i szybsze efekty terapeutyczne.
  • Badanie wykonywane jest przy pomocy bardzo czułej metody mikromacierzy, która nie wymaga żywych patogenów. Dzięki temu do analizy można wykorzystać martwe komórki, obecne np. w opiłkach paznokci, łuskach skóry czy strupach.
  • Badanie metodą mikromacierzy jest ponadto szybsze w porównaniu do klasycznych badań mikologicznych, a także nie wymaga od Pacjenta wcześniejszego przygotowania (nie trzeba odstawiać aktualnie stosowanych leków przeciwgrzybiczych).

Grzybica skóry, skóry głowy i paznokci - badanie genetyczne metodą mikromacierzy


419.00 na stronie
435.00 w placówce
Technologia badania:
Mikromacierz
Czas oczekiwania na wynik:
do 21 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce