22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Koronawirus SARS-CoV-2 – badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim w języku rosyjskim

4.20
Ocena użytkowników: 5 ocen

Do ujemnego wyniku testu wystawiane jest zaświadczenie w j. rosyjskim

Dzięki zaświadczeniu może zostać zniesiony obowiązek kwarantanny, może ono zostać także wykorzystane np. dla pracodawcy.

BADANIE REALIZOWANE JEST PO OPŁACENIU ONLINE.

W tym badaniu nie są uznawane kody rabatowe.

Test ten przeznaczony jest dla osób, które potrzebują wystawionego przez lekarza zaświadczenia o ujemnym wyniku testu RT-PCR w języku rosyjskim.

UWAGA! Przed udaniem się w podróż sprawdź obowiązujące przepisy wjazdowe do kraju, do którego się udajesz na stronie Ambasady kraju docelowego lub MSZ.

95% badań jest realizowanych do 24h roboczych, dla 5% czas realizacji może wynieść do 36h roboczych.

UWAGA! W przypadku badań realizowanych w punktach pobrań w Nowym Targu i Chrzanowie, czas oczekiwania na wyniki może wynieść do 48h roboczych.

W ramach pakietu badamy:

  • obecność koronawirusa SARS-CoV-2

Na czym polegają badania RT-PCR, stosowane w diagnostyce infekcji koronawirusem SARS-CoV-2?

  • SARS-CoV-2 jest wirusem RNA, należącym do rodziny koronawirusów. Na świecie potwierdzono dotychczas ponad 12 mln przypadków zakażeń oraz ponad 550 tys. zgonów z jego powodu. Chorobę wywoływaną przez SARS-CoV-2 nazwano COVID-19.
  • Infekcja może przebiegać bardzo różnie – u jednych nie występują żadne lub są obecne bardzo łagodne objawy, u innych pojawiają się natomiast powikłania, które mogą doprowadzić do zgonu Pacjenta. Ciężki przebieg zakażenia dotyczy przede wszystkim osób mających obniżoną odporność czy inne choroby współistniejące.
  • Badania molekularne są jedynymi testami pozwalającymi na określenie, czy jesteśmy zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2. Testy te polegają na sprawdzeniu, czy w pobranej od Pacjenta próbce (wymaz z górnych dróg oddechowych) obecny jest materiał genetyczny tego koronawirusa.
  • Test ten wykonywany jest przy pomocy jednej z technik biologii molekularnej – Real-Time RT-PCR i jest on zalecany przez WHO, czyli Światową Organizację Zdrowia. 
  • Jeśli wynik takiego testu wykaże brak infekcji, Pacjent otrzyma również zaświadczenie lekarskie w języku rosyjskim. Zaświadczenie to może przyczynić się do zniesienia obowiązku kwarantanny czy być przydatne np. dla pracodawcy.
  • W przypadku uzyskania wyniku wątpliwego konieczne jest powtórzenie badania z nowej próbki. Ze względów epidemiologicznych do czasu uzyskania wyniku powtórnego badania zaleca się postępowanie jak w przypadku wyniku pozytywnego.

Koronawirus SARS-CoV-2 – badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim w języku rosyjskim


289.00 na stronie
Technologia badania:
Real-time RT-PCR
Czas oczekiwania na wynik:
średni czas do 24h roboczych, maksymalny do 36h roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce