22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Infekcje układu oddechowego – panel 7 bakterii, 11 wirusów i 3 podtypów wirusa grypy typu A

4.00
Ocena użytkowników: 1 ocen

Kompleksowe badanie pozwoli na ustalenie przyczyny infekcji układu oddechowego.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera zwrotnego za pośrednictwem naszej strony internetowej. 

Test umożliwia identyfikację materiału genetycznego 11 wirusów i 7 bakterii.

Badana jest obecność takich wirusów jak wirusy grypy (typ A i B, w tym 3 podtypy wirusa typu A - Flu A-H1, Flu A-H1pdm09, Flu A-H3), paragrypy czy RSV.

Badana jest obecność takich bakterii jak dwoinka zapalenia płuc czy pałeczka krztuśca.

Materiał do badania stanowi wymaz z nosa i z gardła.

W ramach pakietu badamy obecność:

  • 7 bakterii
  • 11 wirusów
  • 3 podtypów wirusa grypy typu A

Przyczynę infekcji układu oddechowego można szybko i precyzyjnie ustalić dzięki technikom molekularnym

  • Zakażenia układu oddechowego to problem, który dotyczy każdego z nas – infekcje te dotykają nas najczęściej wczesną wiosną i w okresie jesienno-zimowym. W ich przebiegu mogą występować takie dolegliwości jak kaszel, duszności, katar, bóle gardła, gorączka, dreszcze, uczucie zmęczenia, bóle głowy, mięśni i stawów czy osłabienie organizmu. W niektórych przypadkach dochodzi do powstania powikłań.
  • Za większość infekcji układu oddechowego odpowiedzialne są wirusy, takie jak wirusy grypy typu A i typu B, wirusy paragrypy,  adenowirusy czy wirusy RSV. Bakterie także mogą doprowadzić do rozwoju takich infekcji, jednak pierwotną przyczynę stanowią one rzadko – częściej są czynnikiem nadkażającym wcześniejszą infekcję wirusową. Bakteriami powodującymi infekcje układu oddechowego są np. Haemophilus influenzae, Streptococcus pneumoniae, Mycoplasma pneumoniae czy Chlamydophila pneumoniae.
  • Szybkie i precyzyjne ustalenie przyczyny zakażenia układu oddechowego jest możliwe dzięki badaniom molekularnym – w oferowanym przez nas teście wykorzystywana jest metoda Real-time PCR. Metoda ta pozwala na identyfikację materiału genetycznego danej bakterii / wirusa w pobranej od Pacjenta próbce. 
  • Jedna analiza pozwala na wykrycie obecności materiału genetycznego wszystkich patogenów, czas oczekiwania na wyniki jest więc znacznie skrócony. Ponadto, zaletą tej metody jest bardzo wysoka czułość, dzięki czemu dany patogen może zostać wykryty nawet przy niskiej intensywności infekcji.

Infekcje układu oddechowego – panel 7 bakterii, 11 wirusów i 3 podtypów wirusa grypy typu A


649.00 na stronie
Chwilowo niedostępne
Technologia badania:
Real-time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 48 godzin roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce