22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

SIBO/IMO PLUS - wodorowo-metanowy test oddechowy z zaleceniami, w Poznaniu

5.00
Ocena użytkowników: 1 ocen

To test wykorzystywany w diagnostyce SIBO, czyli przerostu bakteryjnego jelita cienkiego. Badanie przeprowadzane jest w placówce w Poznaniu. 

W przebiegu SIBO (ang. Small Intestinal Bacterial Overgrowth), w jelicie cienkim dochodzi do nadmiernego namnażania się bakterii.

Oferowane badanie polega na pomiarze poziomu wodoru i metanu w wydychanym przez Pacjenta powietrzu.

Oprócz wyniku badania, Pacjent otrzymuje dodatkowo szczegółowy opis postępowania w trakcie i po leczeniu SIBO/IMO, przykładowy jadłospis diety LOW FODMAP, zalecenia żywieniowe oraz przykładowe schematy suplementacji.

Badanie przeprowadzane jest w Poznaniu, w Centrum Medycznym VitaImmun

W ramach badania Pacjent otrzymuje:

  • wynik testu zawierający oznaczenia stężenia wodoru i metanu w wydychanym powietrzu
  • szczegółowy opis postępowania w trakcie i po leczeniu SIBO/IMO
  • przykładowy jadłospis diety LOW FODMAP
  • zalecenia żywieniowe
  • przykładowe schematy suplementacji

SIBO/IMO PLUS - test przydatny w diagnostyce przerostu bakteryjnego jelita cienkiego

  • SIBO (ang. Small Intestinal Bacterial Overgrowth, przerost bakteryjny jelita cienkiego) to choroba polegająca na nadmiernym namnożeniu się bakterii w jelicie cienkim, co skutkuje szeregiem zaburzeń jelitowych (takich jak zaburzenia wchłaniania, nadmierna utrata masy ciała czy obecność dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego).
  • Oferowane badanie SIBO/IMO PLUS jest przydatne w diagnostyce SIBO i polega na pomiarze poziomu wodoru i metanu w wydychanym przez Pacjenta powietrzu. Pomiary wykonywane są co 20 minut.
  • Pierwszy pomiar wykonywany jest przed wypiciem roztworu laktulozy. Następnie, Pacjent wypija roztwór tego cukru (10g/15 ml) i po 20 minutach wykonywany jest kolejny pomiar.
  • Badanie wykonywane jest w Centrum Medycznym VitaImmun w Poznaniu. Oprócz wyniku badania, Pacjent otrzymuje dodatkowo szczegółowy opis postępowania w trakcie i po leczeniu SIBO/IMO, przykładowy jadłospis diety LOW FODMAP, zalecenia żywieniowe oraz przykładowe schematy suplementacji.

SIBO/IMO PLUS - wodorowo-metanowy test oddechowy z zaleceniami, w Poznaniu


449.00 na stronie
Technologia badania:
Wodorowo-metanowy test oddechowy
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych