22 123 95 55
PL

Koronawirus SARS-CoV-2 – badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim na Słowację

4.80
Ocena użytkowników: 5 ocen

Do ujemnego wyniku wydawane jest zaświadczenie lekarskie w j. słowackim

Zaświadczenie okazane przy przekroczeniu granicy może przyczynić się do zniesienia obowiązku kwarantanny.

BADANIE REALIZOWANE JEST PO OPŁACENIU ONLINE.

W tym badaniu nie są uznawane kody rabatowe.

Test zalecany jest tym osobom, które potrzebują zaświadczenia lekarskiego o ujemnym wyniku badania molekularnego na koronawirusa w języku słowackim.

UWAGA! Przed udaniem się w podróż sprawdź obowiązujące przepisy wjazdowe do kraju, do którego się udajesz na stronie Ambasady kraju docelowego lub MSZ.

95% badań jest realizowanych do 24h roboczych, dla 5% czas realizacji może wynieść do 36h roboczych.

UWAGA! W przypadku badań realizowanych w punktach pobrań w Nowym Targu i Chrzanowie, czas oczekiwania na wyniki może wynieść do 48h roboczych.

W ramach pakietu badamy:

  • obecność koronawirusa SARS-CoV-2

Test molekularny – wiarygodny sposób na sprawdzenie, czy jesteś zarażony koronawirusem

  • SARS-CoV-2 jest wirusem RNA z rodziny koronawirusów. Dotychczas na świecie potwierdzono już ponad 12 milionów zakażeń tym koronawirusem. Wywołuje on chorobę COVID-19. 
  • Infekcja może przebiegać w różny sposób – u jednych jest to przebieg łagodny (mogą nie występować nawet żadne objawy), a u innych chorych pojawiają się powikłania, mogące skutkować zgonem chorego. 
  • Leczenie infekcji jest objawowe. Wśród działań zmniejszających ryzyko zakażenia wymienia się np. częste mycie rąk wodą i mydłem, zachowanie dystansu wobec osób z objawami infekcji czy niedotykanie nieumytymi rękami oczu, nosa i ust.
  • Badanie molekularne to jedyny test służący do diagnostyki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jest on rekomendowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i polega na sprawdzeniu, czy w pobranym od Pacjenta wymazie z górnych dróg oddechowych obecne są geny koronawirusa SARS-CoV-2.
  • Test ten wykonywany jest przy pomocy jednej z technik biologii molekularnej – Real-Time RT-PCR. Próbkę materiału pobranego od Pacjenta stanowi wymaz z gardła lub nosogardzieli.
  • Jeśli badanie molekularne wykaże, że koronawirus SARS-CoV-2 u nas nie występuje, do wyniku zostanie dołączone zaświadczenie lekarskie na Słowację.
  • W przypadku uzyskania wyniku wątpliwego konieczne jest powtórzenie badania z nowej próbki. Ze względów epidemiologicznych do czasu uzyskania wyniku powtórnego badania zaleca się postępowanie jak w przypadku wyniku pozytywnego.

Koronawirus SARS-CoV-2 – badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim na Słowację


289.00 na stronie
Technologia badania:
Real-time RT-PCR
Czas oczekiwania na wynik:
średni czas do 24h roboczych, maksymalny do 36h roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce