22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Koronawirus SARS-CoV-2 - badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim do Czech i Austrii

5.00
Ocena użytkowników: 4 ocen

Do ujemnego wyniku testu na koronawirusa wystawiane są zaświadczenia lekarskie do Czech i Austrii

Wyjeżdżasz za granicę? Wykonaj test na koronawirusa i odbierz zaświadczenie lekarskie upoważniające do wyjazdu.

BADANIE REALIZOWANE JEST PO OPŁACENIU ONLINE.

W tym badaniu nie są uznawane kody rabatowe.

Test przeznaczony jest dla osób, które potrzebują wystawionych przez lekarza zaświadczeń o ujemnym wyniku badania molekularnego na koronawirusa, uznawanych w Czechach oraz Austrii.

UWAGA! Przed udaniem się w podróż sprawdź obowiązujące przepisy wjazdowe do kraju, do którego się udajesz na stronie Ambasady kraju docelowego lub MSZ.

95% badań jest realizowanych do 24h roboczych, dla 5% czas realizacji może wynieść do 36h roboczych.

UWAGA! W przypadku badań realizowanych w punktach pobrań w Nowym Targu i Chrzanowie, czas oczekiwania na wyniki może wynieść do 48h roboczych.

W ramach pakietu badamy:

  • obecność koronawirusa SARS-CoV-2

Badanie molekularne – sposób na wykrycie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

  • Koronawirus SARS-CoV-2 jest wirusem RNA z rodziny koronawirusów, wywołującym chorobę nazywaną COVID-19. Dotychczas odnotowano już ponad 12 milionów przypadków zakażeń tym koronawirusem na całym świecie, przyczynił się on do ponad 550 tysięcy zgonów.
  • Do diagnozowania zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wykorzystuje się testy molekularne, wykonywane przy pomocy metody Real-time RT-PCR. Badanie to polegaja na identyfikacji w próbce pobranej od osoby badanej genów tego koronawirusa.
  • Testy te rekomendowane są przez Światową Organizację Zdrowia. Materiałem koniecznym do wykonania analizy jest wymaz z gardła lub nosogardzieli.
  • W oferowanym przez nas teście na koronawirusa, w przypadku uzyskania wyniku ujemnego, wystawiane są dla Pacjenta dwa zaświadczenia lekarskie potwierdzające ten wynik – jedno z nich do Czech, a drugie do Austrii. Zaświadczenie do Czech wystawiane jest w języku czeskim, a do Austrii w języku niemieckim.
  • Dzięki okazaniu takiego zaświadczenia na granicy, możliwe jest bezproblemowe jej przekroczenie, a także znoszony jest obowiązek dwutygodniowej kwarantanny.
  • W przypadku uzyskania wyniku wątpliwego konieczne jest powtórzenie badania z nowej próbki. Ze względów epidemiologicznych do czasu uzyskania wyniku powtórnego badania zaleca się postępowanie jak w przypadku wyniku pozytywnego.

Koronawirus SARS-CoV-2 - badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim do Czech i Austrii


329.00 na stronie
Technologia badania:
Real-time RT-PCR
Czas oczekiwania na wynik:
średni czas do 24h roboczych, maksymalny do 36h roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce