Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Badanie PPJ ANA1 - test przesiewowy, met. IIF

Ocena użytkowników: 54 ocen
4.0

Jest to test przesiewowy, pomocny w diagnostyce autoimmunologicznych chorób tkanki łącznej.

Jest to przesiewowy, jakościowy test na obecność przeciwciał przeciwjądrowych i antycytoplazmatycznych w surowicy. Badanie wykonywane jest przy pomocy metody immunofluorescencji pośredniej (IIF).

Dodatni wynik badania ANA1 oznacza obecność w surowicy co najmniej jednego z 15 autoprzeciwciał. Obecność takich autoprzeciwciał jest charakterystyczna dla szeregu schorzeń zapalnych tkanki łącznej o podłożu autoimmunologicznym.

Badanie wykonywane jest z pobranej od Pacjenta próbki krwi żylnej.

W ramach pakietu badamy:

 • obecność przeciwciał przeciwjądrowych i przeciwcytoplazmatycznych
 • Typ badania

  Pobranie krwi w placówce
  Sprawdź listę placówek
  Badanie PPJ ANA1 - test przesiewowy, met. IIF

  Cena w placówce

  69.00 

  Cena online:

  61.00 
  Technologia badania:IIF

  Czas oczekiwania na wynik:do 7 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Badanie ANA1 - test przesiewowy, przydatny w wykrywaniu schorzeń o podłożu autoimmunizacyjnym

  • Badanie przesiewowe ANA1 pozwala na sprawdzenie, czy w surowicy krwi Pacjenta obecne są przeciwciała przeciwjądrowe ANA i przeciwciała cytomplazmatyczne - są to przeciwciała swoiste w stosunku do własnych antygenów wewnątrzkomórkowych.
  • Obecność takich autoprzeciwciał wiąże się z występowaniem szeregu chorób zapalnych tkanki łącznej o podłożu autoimmunizacyjnym. W ramach oferowanego testu sprawdzana jest obecność przynajmniej jednego autoprzeciwciała spośród: DSF 70, nRNP/Sm, Sm, SS-A (Ro-52, Ro-60), SS-B (La), Scl-70, PM-Scl, Jo-1, centromer B (CENP B), PCNA, dsDNA, nukleosomy, histony, rybosomalne białka P, AMA-M2.
  • Wykonanie testu ANA1 zalecane jest w diagnostyce takich chorób autoimmunologicznych jak toczeń trzewny układowy (SLE), zespół Sjögrena, mieszana choroba tkanki łącznej (zespół Sharpa, MCTD), twardzina układowa (SCs), zapalenie wielomięśniowe (PM) i skórno-mięśniowe (DM), zespół nakładania, zespół CREST/sklerodermia.
  • Badanie ANA1 jest testem przesiewowym, wykonywanym z pobranej od Pacjenta próbki krwi żylnej. W przypadku uzyskania wyniku dodatniego testu ANA1, konieczne jest rozszerzenie diagnostyki o dalsze testy, które pozwalają na ustalenie dokładnego typu i miana występujących przeciwciał.
  Badanie PPJ ANA1 - test przesiewowy, met. IIF

  Cena w placówce

  69.00 

  Cena online:

  61.00 
  Technologia badania:IIF

  Czas oczekiwania na wynik:do 7 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Gdzie wykonać badanie przesiewowe ANA1?

  Badanie realizowane jest z próbki krwi żylnej w około 800 placówkach na terenie Polski - nasze punkty oznaczone są szyldem DIAGNOSTYKA.

  Punkt realizuje badanie

  (opcjonalnie)

  Wczytywanie...

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic