22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Czerniak, rak trzustki, płuc - gen CDKN2A, realizacja wysyłkowa

5.00
Ocena użytkowników: 27 ocen

Jest to test genetyczny, pomocny w ustaleniu ryzyka zachorowania na nowotwory złośliwe. 

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie zamawia kuriera po odbiór materiału za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Oferowane badanie sprawdza, czy u Pacjenta występuje mutacja A148T w genie CDKN2A. Wiąże się ona ze wzrostem ryzyka zachorowania na czerniaka, raka trzustki, raka płuc, ale również raka piersi i raka jelita grubego. 

Badanie wykonywane jest z pobranego od Pacjenta wymazu z wewnętrznej strony policzka.

Badamy ryzyko:

  • czerniaka
  • raka trzustki
  • raka płuc

Na czym polega to badanie genetyczne?

  • Gen CDKN2A koduje białko bardzo ważne dla prawidłowego przebiegu cyklu komórkowego. Oferowane badanie genetyczne sprawdza, czy u Pacjenta obecna jest mutacja A148T w obrębie tego genu. Wiąże się ona z większym ryzykiem zachorowania na czerniaka, raka trzustki, raka płuca, ale również raka piersi i raka jelita grubego. 
  • Wykonanie badania genu CDKN2A jest przydatne w określeniu własnego ryzyka rozwoju powyższych nowotworów - w przypadku potwierdzenia obecności predyspozycji genetycznych, możliwe będzie wdrożenie odpowiednich działań, które przyczynią się do zminimalizowania ryzyka zachorowania lub wykrycia nowotworu na wczesnym etapie. 
  • Badanie genu CDKN2A przeprowadzane jest przy pomocy metody Sangera. Do wykonania testu konieczny jest tylko pobrany od Pacjenta wymaz z wewnętrznej strony policzka. Badanie to wystarczy wykonać tylko raz w ciągu całego życia - raz uzyskany wynik obowiązuje już zawsze.

Czerniak, rak trzustki, płuc - gen CDKN2A, realizacja wysyłkowa


289.00 na stronie
Technologia badania:
Sekwencjonowanie
Czas oczekiwania na wynik:
do 14 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce