22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Badanie WES - analiza eksomu, realizacja wysyłkowa

4.60
Ocena użytkowników: 57 ocen

Badanie WES polega na sekwencjonowaniu całego eksomu, czyli części kodujących wszystkich znanych genów człowieka.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie zamawia kuriera po odbiór materiału za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Badanie WES przeznaczone jest dla wszystkich osób z objawami, których przyczyny dotychczas nie ustalono lub podejrzewana jest ich przyczyna genetyczna.

Wykonanie sekwencjonowania całego eksomu może być pomocne w postawieniu właściwej diagnozy, wdrożeniu odpowiedniego leczenia czy określeniu ryzyka rozwoju danego schorzenia u członków rodziny. 

Badanie wykonywane jest przy pomocy metody NGS (Sekwencjonowanie Nowej Generacji). Do zrobienia testu konieczne jest tylko pobranie od Pacjenta wymazu z wewnętrznej strony policzka.  

Badanie obejmuje:

  • sekwencjonowanie całego eksomu, w celu ustalenia przyczyny występujących objawów

Badanie WES, czyli analiza eksomu

  • Badanie WES (ang. Whole Exome Sequencing) to sekwencjonowanie całego eksomu, czyli części kodujących wszystkich znanych genów człowieka - wszystkie geny sprawdzane są w ramach tylko jednej analizy.
  • Badanie WES umożliwa więc sprawdzenie materiału genetycznego Pacjenta pod kątem wielu chorób genetycznych jednocześnie, co daje ogromną przewagę nad standardowymi testami genetycznymi, które weryfikują tylko wybrane mutacje w obrębie jednego lub kilku genów w kierunku danego schorzenia.
  • Test wykonywany jest przy pomocy jednej z najnowocześniejszych technik biologii molekularnej, Sekwencjonowania Nowej Generacji (ang. Next-generation sequencing, NGS). Do przeprowadzenia badania konieczne jest tylko pobranie od Pacjenta wymazu z wewnętrznej strony policzka. Oferowany test sprawdza obecności u Pacjenta mutacji wiązanych z występującymi objawami.
  • Badanie WES wystarczy wykonać tylko raz w ciągu całego życia. Do raz wykonanego testu można wrócić w przyszłości i zaktualizować otrzymany wynik o najnowszą wiedzę medyczną.

Badanie WES - analiza eksomu, realizacja wysyłkowa


4289.00 na stronie
Technologia badania:
Sekwencjonowanie Nowej Generacji
Czas oczekiwania na wynik:
do 13 tygodni od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce