22 123 95 55
PL

Test alergiczny Polycheck – panel pokarmowy (30 alergenów)

4.00
Ocena użytkowników: 83 ocen

Test pozwala na ilościowe oznaczenie poziomu przeciwciał IgE specyficznych dla 30 alergenów pokarmowych

Test alergiczny Polycheck w kierunku alergii pokarmowej wykonywany jest z próbki krwi żylnej metodą immunoblotu. Celem testu jest identyfikacja alergenów pokarmowych odpowiadających za uczulenie.

W ramach testu oceniany jest poziom przeciwciał IgE specyficznych dla 30 najważniejszych alergenów stosowanych w diagnostyce alergii.

Test przyczyni się do postawienia właściwej diagnozy. Dzięki niej możliwe będzie natomiast wdrożenie odpowiednich zaleceń żywieniowych / właściwego leczenia, co doprowadzi do ustąpienia objawów alergii.

W ramach pakietu badamy obecność:

  • alergii pokarmowych

Test alergiczny Polycheck w kierunku alergii pokarmowej

  • Alergie pokarmowe są konsekwencją niewłaściwej reakcji organizmu na spożywane produkty (wśród najczęściej wywołujących alergię produktów wymienia się np. mleko, orzeszki ziemne, pszenicę, soję, ryby czy białko jaja kurzego). 
  • W przebiegu alergii, układ immunologiczny produkuje przeciwciała IgE specyficzne dla uczulającego alergenu, co skutkuje występowaniem bardzo różnych objawów. Mogą być to np. biegunki, wymioty, zaparcia, bóle brzucha, pokrzywka czy wysypka.
  • Jedną z metod pozwalających na wykrycie alergii są badania krwi, takie jak oferowany przez nas test Polycheck. Test ten polega na ilościowym oznaczeniu metodą immunoblotu poziomu przeciwciał IgE specyficznych dla 30 alergenów. 
  • W skład badania wchodzi również marker CCD, który jest przydatny w wykrywaniu wyników fałszywie dodatnich.
  • CCD (reszty węglowodanowe) mogą powodować wytwarzanie przeciwciał IgE. Same nie mają klinicznego znaczenia, ale są obecne w wielu różnych alergenach i mogą odpowiadać za wyniki dodatnie w ich przypadku.
  • W przypadku oferowanego przez nas testu, ilościowy wynik stężenia specyficznych przeciwciał IgE podawany jest oddzielnie dla każdego z alergenów panelu.
  • Czułość analityczna testu wynosi 0,15 kU/l, zakres raportowania 0,15 -100 kU/l. Stężenia poniżej zakresu raportowane są jako < 0,15 kU/l, powyżej jako > 100 kU/l.
  • Wynik dla każdego alergenu, wyrażony w kU/l przypisywany jest do jednej z klas 0-6 półilościowego systemu raportowania RAST, przestawiony graficznie w postaci słupka i opatrzony komentarzem klinicznym.

Test alergiczny Polycheck – panel pokarmowy (30 alergenów)


205.00 na stronie
219.00 w placówce
Technologia badania:
Immunoblot
Czas oczekiwania na wynik:
do 13 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce