Test alergiczny Polycheck – panel pokarmowy (30 alergenów)
Test pozwala na ilościowe oznaczenie poziomu przeciwciał IgE specyficznych dla 30 alergenów pokarmowych
Test alergiczny Polycheck w kierunku alergii pokarmowej wykonywany jest z próbki krwi żylnej metodą immunoblotu. Celem testu jest identyfikacja alergenów pokarmowych odpowiadających za uczulenie.
W ramach testu oceniany jest poziom przeciwciał IgE specyficznych dla 30 najważniejszych alergenów stosowanych w diagnostyce alergii.
Test przyczyni się do postawienia właściwej diagnozy. Dzięki niej możliwe będzie natomiast wdrożenie odpowiednich zaleceń żywieniowych / właściwego leczenia, co doprowadzi do ustąpienia objawów alergii.
W ramach pakietu badamy obecność:
Typ badania
Test alergiczny Polycheck w kierunku alergii pokarmowej
- Alergie pokarmowe są konsekwencją niewłaściwej reakcji organizmu na spożywane produkty (wśród najczęściej wywołujących alergię produktów wymienia się np. mleko, orzeszki ziemne, pszenicę, soję, ryby czy białko jaja kurzego).
- W przebiegu alergii, układ immunologiczny produkuje przeciwciała IgE specyficzne dla uczulającego alergenu, co skutkuje występowaniem bardzo różnych objawów. Mogą być to np. biegunki, wymioty, zaparcia, bóle brzucha, pokrzywka czy wysypka.
- Jedną z metod pozwalających na wykrycie alergii są badania krwi, takie jak oferowany przez nas test Polycheck. Test ten polega na ilościowym oznaczeniu metodą immunoblotu poziomu przeciwciał IgE specyficznych dla 30 alergenów.
- W skład badania wchodzi również marker CCD, który jest przydatny w wykrywaniu wyników fałszywie dodatnich.
- CCD (reszty węglowodanowe) mogą powodować wytwarzanie przeciwciał IgE. Same nie mają klinicznego znaczenia, ale są obecne w wielu różnych alergenach i mogą odpowiadać za wyniki dodatnie w ich przypadku.
- W przypadku oferowanego przez nas testu, ilościowy wynik stężenia specyficznych przeciwciał IgE podawany jest oddzielnie dla każdego z alergenów panelu.
- Czułość analityczna testu wynosi 0,15 kU/l, zakres raportowania 0,15 -100 kU/l. Stężenia poniżej zakresu raportowane są jako < 0,15 kU/l, powyżej jako > 100 kU/l.
- Wynik dla każdego alergenu, wyrażony w kU/l przypisywany jest do jednej z klas 0-6 półilościowego systemu raportowania RAST, przestawiony graficznie w postaci słupka i opatrzony komentarzem klinicznym.
Podaj adres
Użyj mojej lokalizacji
Punkt realizuje badanie
(opcjonalnie)
Wczytywanie...