Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Onkopakiet - badanie 3 pierwiastków Se, Zn, Cu (selen, cynk, miedź)

Ocena użytkowników: 52 ocen
4.1

Badanie przydatne jest dla osób dorosłych ze zdiagnozowaną choroba nowotworową.

Badanie polega na pomiarze stężenia w surowicy 3 pierwiastków: selenu (Se), cynku (Zn) oraz miedzi (Cu).

Badanie wykonywane jest z pobranej od Pacjenta próbki krwi żylnej. Na pobranie krwi należy zgłosić się na czczo.

W ramach pakietu badamy stężenie:

 • selenu
 • cynku
 • miedzi
 • Typ badania

  Pobranie krwi w placówce
  Sprawdź listę placówek
  Onkopakiet - badanie 3 pierwiastków Se, Zn, Cu (selen, cynk, miedź)

  Cena w placówce

  125.00 

  Cena online:

  115.00 
  Technologia badania:Metoda ilościowa

  Czas oczekiwania na wynik:do 21 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Na czym polega badanie?

  • Oferowany test polega na pomiarze w surowicy stężenia trzech mikroelementów: selenu (Se), cynku (Zn) i miedzi (Cu). Wpływają one nie tylko na ryzyko zachorowania na nowotwory, ale również na długość przeżycia osób ze zdiagnozowanym nowotworem.  
  • Udowodniono obecność silnych koleracji pomiędzy rozwojem nowotworów złośliwych płuca, krtani, żołądka, jelita grubego, trzustki a poziomem mikroelementów. Wpływ selenu jako dodatkowego czynnika ryzyka zachorowania na nowotwory jest także widoczny w przypadku nowotworów zależnych od hormonów (np. raka piersi u kobiet i raka prostaty u mężczyzn). 
  • Znajomość poziomu cynku, selenu oraz miedzi w surowicy może mieć ponadto wpływ na wydłużenie życia osób, u których potwierdzono chorobę nowotworową. Przykładowo, u kobiet chorych na raka piersi wykazano 25-krotnie większe ryzyko zgonu w przypadku stężenia selenu w surowicy <70 µg/l w porównaniu do kobiet, u których stężenie selenu w surowicy wynosiło 95-102,5 µg/l. 
  • Należy podkreślić, że zarówno zbyt niski, jak i zbyt wysoki poziom danych pierwiastków może mieć negatywny wpływ na nasz organizm, dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie poziomu tych pierwiastków przed rozpoczęciem suplementacji.
  • Stężenia referencyjne dla mikroelementów badanych w ramach oferowanego testu zostały ustalone na podstawie badań własnych laboratorium wykonującego (READ-GENE S.A.) lub w oparciu o dane literaturowe. Badania własne określające korelację pomiędzy stężeniem pierwiastków w surowicy a czasem przeżycia chorych ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową obejmowały grupy pacjentów z nowotworami złośliwymi o różnej lokalizacji.
  • Dla niektórych grup pacjentów nie zostały dotychczas ustalone normy pierwiastków w oparciu o prospektywne obserwacje kohort polskich pacjentów. Możliwe, że w wyniku dalszych prac zależności te zostaną zaobserwowane. Przed wyborem rodzaju pierwiastków do zbadania prosimy o zapoznanie się z tabelą aktualnych norm. U pacjentów poniżej 18 roku życia optymalne stężenie pierwiastków nie zostało dotychczas określone w polskiej populacji. Pełne zestawienie aktualnych norm podawanych przez wykonawcę na wyniku testu jest dostępne na stronie internetowej read-gene.com -> mikroelementy ->normy.
  Onkopakiet - badanie 3 pierwiastków Se, Zn, Cu (selen, cynk, miedź)

  Cena w placówce

  125.00 

  Cena online:

  115.00 
  Technologia badania:Metoda ilościowa

  Czas oczekiwania na wynik:do 21 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Gdzie wykonać badanie?

  Badanie realizowane jest w około 150 placówkach na terenie Polski - nasze punkty oznaczone są szyldem DIAGNOSTYKA.

  Punkt realizuje badanie

  (opcjonalnie)

  Wczytywanie...

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic