Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Opinie klientów - Zdrowegeny.pl

Testy na grypę typu A i B

Znaleziono 1 badań

Wyświetlaj po:

12

2436

Pobranie wymazu w placówce

Grypa typu A i B - test antygenowy

W ramach pakietu badamy obecność:

  • antygenów wirusa grypy typu A
  • antygenów wirusa grypy typu B

Cena w placówce

99.00 

Cena online:

89.00 

Na czym polegają testy na grypę?

  • Grypa uznawana jest za najczęściej występującą chorobę wirusową - dane wskazują, że w sezonie grypowym w Polsce zapadają na nią ponad 3 miliony ludzi. Jest to choroba przenoszona drogą kropelkową, a jej okres wylęgania szacowany jest na ok. 18-72 godziny. 
  • Grypa wywoływana jest przez wirusy z rodziny Orthomyxoviridae - wyróżnia się 5 typy wirusa grypy: A, B, C i D. Wirusy grypy typu A i B mają największe znaczenie epidemiologiczne. 
  • W przebiegu grypy występują takie dolegliwości jak osłabienie organizmu, zmęczenie, bóle kostno-stawowe, bóle mięśni, bóle głowy, bóle gardła, gorączka czy kaszel. W niektórych przypadkach może być konieczne leczenie szpitalne - ciężki przebieg choroby może doprowadzić do zgonu Pacjenta. 
  • W diagnostyce grypy wymienia się np. testy antygenowe oraz badania molekularne. Testy antygenowe polegają na wykrywaniu antygenów wirusa grypy w pobranej od Pacjenta probce materiału - próbkę tę może stanowić wymaz z gardła, wymaz z nosogardzieli lub treść wypłukiwanej lub zasysana z jamy nosowo-gardłowej. Wyniki ujemne testu antygenowego wymagają potwierdzenia innymi metodami.
  • Najdokładniesze badania molekularne z kolei pozwalają na wykrycie materiału genetycznego danego wirusa w pobranym od Pacjenta wymazie z gardła lub nosogardzieli. Metoda wykorzystywana do badań tego typu to Real-Time RT-PCR.
Zapisz się do newslettera i otrzymuj
najlepsze promocje jako pierwszy

© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic