Koronawirus SARS-CoV-2 – test kasetkowy, badanie przeciwciał IgG i IgM, realizacja w punkcie pobrań
Badanie z krwi

Koronawirus SARS-CoV-2 – test kasetkowy, badanie przeciwciał IgG i IgM, realizacja w punkcie pobrań

 • Test polega na identyfikacji przeciwciał IgG i IgM specyficznych dla koronawirusa SARS-CoV-2
 • Dodatni wynik testu może świadczyć o przebyciu zakażenia w przeszłości (klasa IgG) lub toczącej się infekcji (klasa IgM)
 • MATERIAŁ DO BADANIA TO KREW ŻYLNA LUB KREW Z PALCA, W ZALEŻNOŚCI OD PUNKTU POBRAŃ
 • BADANIE REALIZOWANE JEST w 320 placówkach PO OPŁACENIU ONLINE

W ramach pakietu badamy:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

obecność przeciwciał IgG anty-SARS-CoV-2

Zdrowegeny.pl Tick Icon

obecność przeciwciał IgM anty-SARS-CoV-2

Cena badania:

95 zł
Technologia badania:
Test kasetkowy
Czas oczekiwania na wynik:
do 24 godzin roboczych

KORONAWIRUS SARS-CoV-2

 • SARS-CoV-2 jest wirusem RNA z rodziny koronawirusów – wywołuje on zespół chorobowy nazywany COVID-19.
 • Infekcja SARS-CoV-2 u jednych przebiega bezobjawowo lub z łagodnymi objawami, u innych prowadzi do groźnych powikłań, które mogą skutkować zgonem chorego.
 • Na ciężki przebieg infekcji narażone są przede wszystkim osoby z obniżoną odpornością i chorobami współistniejącymi. Dotychczas nie opracowano szczepionki przeciwko SARS-CoV-2.

W ramach tego pakietu badamy:

Obecność przeciwciał IgM i IgG specyficznych dla koronawirusa SARS-CoV-2, jakościowo

Jest to tzw. test kasetkowy, materiał do przeprowadzenia testu stanowi próbka krwi żylnej lub krwi włośniczkowej

Kiedy warto zrobić test?

PROFILAKTYKA ZDROWOTNA

PROFILAKTYKA ZDROWOTNA

Badanie zalecane jest osobom zdrowym, bez objawów infekcji koronawirusem SARS-CoV-2.

Koronawirus SARS-CoV-2 a przeciwciała IgM i IgG

 • Dotychczas na świecie potwierdzono już ponad 2 miliony zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 oraz ponad 125 tysięcy zgonów z jego powodu. Dane kliniczne wskazują, że czas od infekcji SARS-CoV-2 do wystąpienia objawów wynosi od 3 do 14 dni.
 • Badanie serologiczne w kierunku SARS-CoV-2 polega na identyfikacji przeciwciał IgM i IgG specyficznych dla tego koronawirusa (IgM anty-SARS-CoV-2 i IgG anty-SARS-CoV-2). Dynamika tworzenia się tych przeciwciał jest charakterystyczna dla innych ostrych zakażeń wirusowych.
 • Stężenie przeciwciał IgG anty-SARS-CoV-2 zwiększa się wraz ze spadkiem stężenia IgM anty-SARS-CoV-2. Specyficzne przeciwciała IgM mogą zostać wykryte niekiedy 3 dni po pojawieniu się objawów, pomiar IgG anty-SARS-CoV-2 jest możliwy u osób z objawami po ok. 10 dniach.
 • Wynik ujemny testu serologicznego nie wyklucza przebiegu infekcji koronawirusem SARS-CoV-2. Wynik dodatni powinien zostać potwierdzony przy pomocy testu molekularnego, met. Real-time RT-PCR.

Co daje zrobienie testu?

Wykonanie badania molekularnego

Wykonanie badania może przyczynić się do określenia, czy osoba badana miała kontakt z koronawirusem SARS-CoV-2. Wynik dodatni badania może świadczyć o przebyciu zakażenia w przeszłości (klasa IgG) lub toczącej się infekcji (klasa IgM). Przeprowadzenie testu ma znaczenie epidemiologiczne i może być przydatne w identyfikacji przypadków bezobjawowej/skąpoobjawowej infekcji SARS-CoV-2.

Koronawirus

Jak wygląda realizacja badania?

 • Aby wykonać test, zamów go przez naszą stronę internetową. Gdy tylko opłacisz test, otrzymasz wiadomości SMS i e-mail z numerem swojego badania.
 • Z numerem tym udaj się do punktu pobrań (lokalizacje punktów znajdziesz na mapce obok). Personel punktu jest odpowiednio zabezpieczony i zapoznany z aktualnymi procedurami postępowania w sytuacji podwyższonego ryzyka epidemiologicznego.
 • W punkcie pobrań podaj pracownikowi otrzymany SMS-em numer badania. Następnie, zostanie od Ciebie pobrana próbka krwi.
 • Gotowy wynik badania odbierzesz online, przez stronę internetową laboratorium. Jeśli uzyskany wynik będzie pozytywny, zostanie to zgłoszone do sanepidu, który podejmie dalsze działania.

Punkty pobrań

Pakiet DNA

Pakiet badań

Koronawirus SARS-CoV-2 – test kasetkowy, badanie przeciwciał IgG i IgM, realizacja w punkcie pobrań

Cena badania:

95 zł