22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Koronawirus SARS-CoV-2 - odpowiedź komórkowa, T-SPOT

4.90
Ocena użytkowników: 15 ocen

Celem testu jest wykrycie odpowiedzi komórkowej na koronawirusa SARS-CoV-2 - zarówno po przechorowaniu COVID-19, jak i po szczepieniu.

Test ocenia jakościowo reakcję odpornościową na antygeny koronawirusa SARS-CoV-2 na podstawie uwalniania interferonu gamma przez limfocyty T in vitro. Jest to tzw. odpowiedź komórkowa.

Odpowiedź komórkowa na koronawirusa SARS-CoV-2 wystepuje już po kilku dniach od początku objawów infekcji, a jednocześnie jest wykrywalna dłużej w porównaniu do odpowiedzi humoralnej (polegającej na wytwarzaniu przeciwciał przeciwko koronawirusowi).

BADANIE REALIZOWANE JEST PO OPŁACENIU ONLINE. BADANIE WYKONYWANE JEST OD PONIEDZIAŁKU DO ŚRODY.

W tym badaniu nie są uznawane kody rabatowe.

W ramach pakietu oceniana jest:

  • odpowiedź komórkowa na antygeny koronawirusa SARS-CoV-2

Na czym polega badanie odpowiedzi komórkowej na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2?

  • Oferowany test T.SPOT.COVID to metoda oparta na zasadzie ELISPOT (Enzyme Linked ImmunoSpot), która przeznaczona jest do wykrywania odpowiedzi typu komórkowego (limfocytów T) na antygeny koronawirusa SARS-CoV-2. Odpowiedź komórkowa identyfikowana jest przez pomiar interferonu gamma uwalnianego przez limfocyty T in vitro. 
  • Odpowiedź komórkowa obserwowana jest już po kilku dniach od wystąpienia objawów zakażenia, jest ona również wykrywalna dłużej w porównaniu do odpowiedzi humoralnej, która polega na wytwarzaniu przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2.
  • W zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 odpowiedź komórkowa może mieć szczególne znaczenie, ponieważ może być obecna także u tych osób, u których przeciwciała anty-SARS-CoV-2 po infekcji lub po szczepieniu są niewykrywalne / stosunkowo szybko zanikają. Odpowiedź typu komórkowego wiąże się z ochroną przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 pomimo braku przeciwciał.
  • Badanie wykonywane jest z pobranej od Pacjenta próbki krwi żylnej. BADANIE WYKONYWANE JEST W PUNKTACH POBRAŃ OD PONIEDZIAŁKU DO ŚRODY.

Koronawirus SARS-CoV-2 - odpowiedź komórkowa, T-SPOT


597.00 na stronie
Technologia badania:
T-SPOT
Czas oczekiwania na wynik:
do 4 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce